Çanakkale’de Cuma Pazarı’ndaki Esnaflar Sigortalanacak

14 Ekim 2008

Yeniden yapılarak modern bir hale getirilen Marmara Bölgesi’nin en büyük pazar yerleri arasında gösterilen Çanakkale’deki Cuma Pazarı’nda yer alan esnafların doğal afetler gibi sebeplerden zarar görmemeleri için sigortalanacağı açıklandı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 2,5 ay önce hizmete giren Cuma Pazarı?nın Marmara Bölgesi?nin en büyük kapalı pazar yerleri arasında bulunduğunu belirterek, ?Sarıçay kenarında 23 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulu bulunan ve mülkiyet hakkı belediyemize ait pazar yeri gerçekten çok güzel bir görünüme kavuştu. Birçok ildeki pazar yerlerine örnek teşkil edecek 23 bin metrekarelik alan üzerinde bin 292 peron bulunuyor. Buna ilave olarak da esnaflarımızın yanı sıra 101 üreticimiz burada satış yapıyor. Toplam bin 392 peronun bulunduğu pazar yerimizde belediye olarak her zaman esnaflarımızın yanındayız. Bu sebeple de esnaflarımızın özellikle yağmur, sel gibi çeşitli doğal afetlerde zarar görmeleri halinde onların bu zararların karşılanması amacıyla sigortalanmaları konusunda bir çalışma başlattık. Bu konuda ilgili sigorta şirketleri ile görüşmelerimiz sürüyor. Yapılacak anlaşmayla cüzi bir ücret karşılığı esnaflarımızı sigortalayacağız. Böylece olabilecek herhangi bir doğal afette zarar görecek esnaflarımızın zararları da sigorta şirketi tarafından anında karşılanabilecek? dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, bir süre önce meydana gelen sağanak yağmurun ardından pazar yerindeki esnafların ıslandıkları ve ürünlerinin zarar gördükleri konusundaki şikayetleri de değerlendirerek, ?Meydana gelen yağmurdan sonra çatı kesiminden akan suların sebebini araştırdık. Yaptığımız tespitlerde suyun pazar yerinin üstünde yer alan çınar ağaçlarının yapraklarının olukları tıkamasından kaynaklandığını belirledik. Bu sorunun bir daha meydana gelmemesi için ekiplerimiz çalışmalarını belirli sürelerde yapacaklar. Pazar yerinin hatalı yapıldığı şeklindeki söylentiler kesinlikle doğru değil. Cuma pazarımız Marmara bölgesinin en iyi ve kaliteli bir pazar yeridir? dedi.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir