Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Darbe Girişimi Operasyonları Sürüyor…

Çanakkale’de Darbe Girişimi Operasyonları Sürüyor…

Çanakkale’de, darbe girişiminde bulunanlara yönelik düzenlenen operasyonlar devam ediyor.

Gelibolu’daki 18’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Gürgen de darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Ayrıca Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 36 polisin açığa alındığı belirtildi.

Komutanın Gözaltı İşlemi

Gözaltına alınan Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu’nun Çanakkale Emniyeti’ndeki işlemleri ise sürüyor. Gündoğdu, sağlık muayenesi için Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ardından yeniden Emniyet Müdürlüğü binasına getirildi.Tuğamiral Gündoğdu’nun avukatı Mehmet Altın, süreçle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu süreçten sonra savcımız toplanan delillere göre dilerse gözaltı sürecini bitirme hakkında sahiptir, komutanımızı salabilir veya kendi takdiridir.Kendisi, kendinden emindir, sağlıklıdır. Herhangi bir şikayet söz konusu değildir. Süreçleri sizlerle paylaşacağız” ifadelerine yer verdi.
Öte yandan önceki operasyonlarda kentte 467’si Kara Harp Okulu öğrencisi, 20 Subay ve 9 şoför ile 13 hakim ve savcının dışında ayrıca Gelibolu’da 6 askeri hakim ve savcı da gözaltına alınmıştı.

Filtreler:
Görüntülenme: 434
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir