Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Deniz Otobüsü Deneme Seferine Çıktı

Çanakkale’de Deniz Otobüsü Deneme Seferine Çıktı

Çanakkale’de deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. tarafından Güney Kore’den 4 milyon TL’ye satın alınan deniz otobüsü deneme seferine çıktı.

GESTAŞ A.Ş. Müdürlüğü yetkilileri Güney Kore’den satın aldıkları 40 metre uzunluğunda yeni deniz otobüsünün gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından iki hafta önce Çanakkale?ye getirildiğini belirterek, ?Yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olan yeni deniz otobüsümüzün Çanakkale Boğazı?ndaki durumunu test edebilmek için sabah saatlerinde bir deneme seferi yapmayı kararlaştırdık. Çanakkale Boğazı çıkışına kadar belirli hızları deneyerek çalışacak olan deniz otobüsümüzün durumunu bu şekilde daha iyi görebileceğiz. 33 deniz mili hız yapabilen ve adını ?Conkbayırı? olarak belirlediğimiz deniz otobüsümüz Çanakkale-Gökçeada arasını 1 saatte, Çanakkale-Bozcaada arasını 50 dakikada, Kabatepe-Gökçeada hattını ise yarım saatte alabiliyor. Deniz otobüsümüzde tarifeli seferlere ise Mart ayı başında başlamayı planlıyoruz? dedi.
İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir