Çanakkale’de Dolandırıcılık Olayları Devam Ediyor

20 Ağustos 2010

Çanakkale il merkezinde telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişilerin telefon numaralarına kontör karşılığı 550 TL gönderin şahıslar dolandırıldı.

Edinilen bilgeye göre ilk dolandırıcılık olayında E.B ?yi (57) telefonla arayan şahıs kendisini Komiser Murat olarak tanıtıp şahsın kimlik bilgilerinin bir çete tarafından çalındığını söyleyerek 2 ayrı cep telefonuna toplam kontör karşılığı para göndermesini istedi. Bunun üzerine şahsın belirttiği cep telefonu numaralarına toplam 370 TL para yüklemesi yapan şahıs bir süre sonra dolandırıldığının farkına vararak emniyet birimlerini başvurup şikayetçi oldu.

İkinci dolandırıcılık olayı ise yine il merkezinde gerçekleşti. H.S?yi (52) cep telefonundan arayan kimliği belirsiz kişi, kendisine hitaben telefonunun kopyalandığını ve güneydoğuda kötü amaçlar ile kullanıldığını, bir Albayın eşinin taciz edildiğini, bu kapsamda kontrol amaçlı 3 bayan, bir erkek polisin gelip eve cihaz bağlayacağını belirterek, hesap numaralarını kontrol amaçlı 180 TL göndermesini istedi. Paniğe kapılan H.S de belirtilen telefon numarasına 180 TL para gönderdi. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan H.S de emniyet birimlerine başvurarak şikayetçi oldu.

Olaylarla ilgili tahkikat sürdürülüyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir