Çanakkale’de Eczanelere Operasyon

19 Nisan 2009

Çanakkale’de sabah saatlerinde eczanelere ve doktorlara yönelik operasyon düzenlendi.

Çanakkale’de eczanelere ve doktorlara yönelik düzenlenen operasyonda 40 kişi gözaltını alındı.

Edinilen bilgiye göre 6 ay önce gelen ihbarlar doğrultusunda çalışmalarına başlayan Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler daha önceden isimleri tespit edilen doktor ve eczaneleri yakın takibe aldı. Savcılık kararı ile telefon görüşmeleri de 6 aydan buyana dinlenen doktor ve eczacılara sabah saatlerinde operasyon düzenleyen emniyet birimleri ilk etapta 5 eczanede arama yaptı. Eczane sahipleri ile çalışanları tek tek gözaltına alan ekipler daha sonra bir eczane de daha aramada yaptı. Çanakkale Devlet Hastanesi ile bir sağlık ocağında görev yapan 4 doktorun yanısıra reprezantlar ile ecza deposu yetkililerinin bulunduğu 40 kişiyi gözaltına alın ekipler şahısların ifadeleri almaya başladı. Eczanelerde yapılan aramalarda ise çok sayıda ilaç kupürü ile reçeteye el konulurken, eczanelerde çeşitli kişilere ait çok sağlık karnesini tespit eden ekipler bunları tutanakla belirledi. “Örgütlü halde nitelikli dolandırıcılık” suçundan gözaltına alınan 40 kişinin ifadelerinin alınmaya devam edildiği öğrenildi.

Bu arada müvekkilleri ile görüşmek isteyen avukatlara ise emniyet birimleri ilk gün izin vermedi. Avukatların yarın sabah müvekkilleri ile görüşebilecekleri öğrenildi.

Olayla ilgili tahkikat çok yönlü olarak sürdürülüyor.

İHA

Çanakkale’de, aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu yaklaşık 30 kişi, “örgüt halinde nitelikli dolandırıcılık” yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Bir ihbarı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, kentteki bazı doktor ve eczacıların ev ve işyerleri ile ecza depolarında arama yaptı.

Aramalarda, bazı ilaç küpürleri ile reçetelere el kondu.

Yetkililer, aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu yaklaşık 30 kişinin “örgüt halinde nitelikli dolandırıcılık” olayına karıştığı gerekçesiyle gözaltına alındığını kaydettiler.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

[Ek Kaynak: CNN Turk]

Yorumlar...
 • cenk
  28/04/2009 12:08

  artık doktorlarada güvenemeyeceğiz. noluyor çanakkaleye böyle. hiç yakıştıramadım güzel çanakkaleme.

 • ersan
  22/04/2009 19:00

  şu fotoğraftaki sözüm ona "eczane" bana yarım yamalak okuyabildiği reçeteden bir ilaç vermeye kalkıştı şüphelendiğim için almadım. daha sonra başka eczaneye gittiğimde bana çok alakasız bir ilaç vermeye çalıştığını hatta yan etkilerinin beni başka hastalıklara sürükleyebileceğini öğrendiğim bir ilaç vermeye çalıştığını farkettim. bu olayı başka boyutlara taşımadığım için kendimde sorumluluk hissediyordum başkalarının başına da benzer olay gelebilir diye. bu haberi duyduğuma o kadar sevindim ki anlatamam. polisime güveniyorum.

 • osman
  20/04/2009 20:16

  kimsenin yaptığı yanına kalmaz.kul hakkı bu çatır çatır çıkar.emniyet teşkilatını kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir