Çanakkale’de Gözaltı ve Tutuklamalar…

29 Temmuz 2016

Çanakkale’de, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde çalışan ve siyasi parti üyesi 617 kişi hakkında işlem yapıldığı bildirildi.

Çanakkale’nin Biga ilçesinde FETÖ/PDY kapsamında iş dünyasına yönelik ilk gözaltı işlemleri bu sabah başlatıldı ve 23 işadamı polis ekiplerince gözaltına alındığı öğrenildi. FETÖ/PDY’ye yönelik bir diğer soruşturma kapsamında geçen 20 Temmuz’da açığa alınan Ezine Müftüsü Metin Özel ile öğretmen, işadamı ve ziraat mühendislerinin de aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 4’ü tutuklandı. Müftü Metin Özel’in de aralarında bulunduğu 6 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan Çanakkale Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, bugün soruşturma kapsamında 435 kişinin görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Açıklamada, firari 12 kişinin arandığı, 50 kişiye gözaltı kararı uygulandığı, 83 kişinin tutuklandığı, 16 kişinin serbest bırakıldığı, 19 kişinin de adli kontrol şartıyla salıverildiği kaydedildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir