Çanakkale’de İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Giyim Yardımı

14 Eylül 2011

Çanakkale’de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 26 ilköğretim ve 15 lisedeki 522 öğrenciye giysi yardımında bulunuldu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri vakıf olarak ailelere gıda, yakacak, giyim, barınma, sağlık, nakit para, eğitim yardımları gibi yardımlar yapıldığını belirterek, “Vakıf tarafından verilen yardımlar arasında eğitim yardımları önemli bir yer tutuyor. 2010-2011 eğitim öğretim döneminde İlköğretim ve orta öğretimde eğitim gören ihtiyaç sahibi ailelerin 795 çocuğu için ayni ve nakdi olmak üzere toplam 256 bin 194 TL yardım yapıldı. 2011-2012 eğitim öğretim döneminde de ihtiyaç sahibi muhtaç durumdaki ailelerin ilköğretim ve orta öğretimde eğitim gören öğrencilerinin giyim, kırtasiye, çanta gibi ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızdan nakit olarak eğitim yardımı desteği verilecek. İlköğretim ve orta öğretimde eğitim gören öğrencilere bu eğitim öğretim döneminde de bir öğrenciye birinci dönem ve ikinci dönem başlarında olmak üzere yılda iki kez eğitim desteği verilecek. Tema Mağazacılık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın tespit ettiği 60 öğrenciye 9 ay süresince öğrenci başına aylık 150 TL burs veriyor. Tema Mağazacılık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi, burs haricinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın tespit ettiği ihtiyacı olan öğrencilere giyim yardımında bulunabileceğini belirtmesi üzerine vakfımız, okul müdürlerimiz ile irtibata geçerek giyim yardımına ihtiyacı olan öğrencilerin tespitinin yapılmasını istedi. Okul Müdürlerimiz tarafından tespiti yapılan 26 ilköğretim ve 15 lisedeki 522 öğrenci için Tema Mağazacılık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi, öğrenci başına 3 parça giysi olmak üzere 11 bin 790 TL değerinde giysi yardımında bulunuldu” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk tarafından öğrencilere iletilmek üzere giysi yardımları okul müdürlerine teslim edildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir