Çanakkale’de İstihdamın Lideri İÇDAŞ Oldu

15 Mayıs 2013

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 2012 Yılı En Düzenli ve En Yüksek Prim Ödeyen İşveren Ödüllerine üç ödülle İÇDAŞ damgasını vurdu. İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş., İÇDAŞ Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş. ve Eras Taşımacılık Taahhüt İnşaat ve Ticaret A.Ş. ödüllerin sahibi oldu.

13-19 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Çanakkale’de en düzenli ve en yüksek prim ödeyen işverenlere ödüllerini işyerlerinde vermek üzere SGK İl Müdürü Basri Tümsek, Müdür Yardımcısı Tuğman Fırat, Biga SGK Merkez Müdürü Vehbi Tayoğlu ve SGK yöneticileri 14 Mayıs Salı günü İÇDAŞ Biga Entegre Tesislerine ziyarette bulundular. SGK yetkililerini tesislerde, İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım A.Ş. Değirmencik Çelik Tesisleri Direktörü Fuat Erkan Tekin ve İÇDAŞ Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş. Bekirli Tesisleri Direktörü Osman Çelikdemir karşıladı.

Sıcak ve samimi bir ortamda yenilen öğle yemeğinin ardından toplantı salonunda ödül takdimine geçildi. SGK İl Müdürü Basri Tümsek, “Çanakkale’de en yüksek prim ve en çok istihdam sağlayan kuruluşu açık ara İÇDAŞ olduğunu, 1. sırada İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş., 3. Sırada İÇDAŞ Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş. ve 10. Sırada Eras Taşımacılık Taahhüt İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile ilk 10 içinde 3 firmayla yer alan İÇDAŞ’a Çanakkale’ye sağladığı istihdam için teşekkür ettiklerini” belirtti. Tümsek konuşmasında “Sigortalı olan insanın geleceği güvence altında demektir. SGK olarak işverenlerimize ödüllerini iş yerlerinde teslim ediyoruz. Bu onlara verdiğimiz değer ve duyduğumuz saygının ifadesidir” derken, 2012 yılında Çanakkale’de en düzenli, en yüksek prim ödeyen ve en çok istihdam sağlayan kuruluş olarak İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. adına ödülü alan Fuat Erkan Tekin: “SGK’nın çalışmalarından ve verdiği hizmetlerden çok memnunuz. Çalışmalarımızı ödüllendirdikleri için ayrıca kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

İÇDAŞ Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş adına ödülü alan Tesis Direktörü Osman Çelikdemir de böyle anlamlı bir ödül almanın mutluluk ve gurur verici olduğunu belirterek SGK yetkililerine şükranlarını sundu. Ödül takdiminin ardından Tümsek ve SGK yöneticileri tesislerden ayrıldılar.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir