Çanakkale’de Kar Yağışı Etkisini Kaybetti

03 Şubat 2010

Çanakkale’de dün öğle saatlerinde başlayan ve gece boyunca etkili olan yoğun kar yağışının ardından feribot seferleri normale döndü.

İl genelinde kar ve fırtınanın sabah saatlerinde etkisini kaybetmesiyle birlikte uzun süredir yapılamayan arabalı vapur seferlerine yeniden başlandı. Gelibolu-Lapseki, Gökçeada-Çanakkale ve Bozcaada-Geyikli arasındaki vapur seferleri sabah saatlerinden itibaren normale dönerken, güvenlik açısından kapatılan Çanakkale Boğazı da gece 23.30’da trafiğe açıldı. Boğaz girişinde bekleyen çok sayıda gemi de belirli plan dahilinde boğaza alınmaya başlandı.

Şehir merkezinde cadde ve sokaklarda yaşanan buzlanma sebebiyle vatandaşlar sabah saatlerinde zor anlar yaşadı. Tuzlama çalışmasına rağmen vatandaşlar zaman zaman yere düştü. Belediye ekipleri bunun üzerine kaldırımlardaki buzları kırdı.

Sandalları kar altında kalan balıkçılar, güneş açınca sabah erken saatlerde karları temizlemeye başladı. Bazı balıkçılar kürekle karları temizlerken, bazıları da denizden kovalarla tuzlu su alıp döktü. Öte yandan kar sebebiyle aç kalan kuşları bazı vatandaşlar yem atarak doyurdu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının etkisini kaybettiğini belirterek hava sıcaklığının gün boyu 2 ile 4 derece arasında değişeceğini kaydetti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir