Çanakkale’de KCK Operasyonu: 10 Gözaltı

20 Mayıs 2012

Çanakkale’de, terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında lise ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, kent merkezi ile Biga ilçesindeki bazı evlere operasyon düzenlendiği ve aralarında lise ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu, terör örgütünün gençlik yapılanması Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi (DYGM) üyesi oldukları ileri sürülen 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Çanakkale’de “KCK” gözaltıları protesto edildi
Çanakkale’de, terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda yapılan gözaltılar Halkların Demokratik Kongresi, Eğitim-Sen, SES, BES, Halkevleri, TKP ve ÖDP’nin de içinde olduğu kurumlar tarafından protesto edildi. Barış Anıtı önünde bir araya gelen kitle, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan kişilerin serbest bırakılmasını istedi.

Kurumlar adına yapılan basın açıklamasında, “Bu süreç sivil anayasanın yazıldığı iddia edilen süreçte tam bir komedi haline gelmiştir. Demokratik anayasalar ancak demokratik ortamlarda ve demokrasinin yaşanması ile yazılabilir. Gözaltına alınan öğrencilerin derhal serbest bırakılmasını ve okul yaşamlarını olumsuz etkileyebilecek durumlara maruz kalmamalarını istiyoruz. Bu hukuksuzluğa ve insanlık dışı uygulamaya bir an önce son verilmelidir” denildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir