Çanakkale’de Kordon Boyu Eylül Ayından İtibaren Genişletilecek

04 Ağustos 2009

Çanakkale?de kordon boyunda denizin 4-5 metre doldurularak genişletme çalışmalarına Eylül ayından itibaren başlanacak.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Akol Otel önünden başlayıp Golf Çay Bahçesinin önüne kadar olan bölgede sahilin 4-5 metre doldurularak genişletme çalışmaları konusunda gerekli izinlerin tamamlandığını belirterek, ?Buradaki çalışmalar iki etap halinde gerçekleşecek. Bunların birincisi dolgu çalışması, diğeri de üst yapı şeklinde olacak. İkisi için de ayrı ihale açılacak. İlk etapta kordon boyundaki dolu çalışması ile ilgili ihale açılacak. Bunun için de hazırladığımız ve DLH tarafından da onaylanan projemiz kapsamında denizdeki dolgu çalışması ile ilgili ihale yapılacak. Bunun için İller Bankası?ndan 1.500.000 TL yatırım kredisi almak istiyoruz. Tabii bu paranın tamamını bu dolgu işinde kullanacak değiliz. Biz bu kredi miktarını tavan olarak belirledik. İhale miktarı daha az olabilir. Bizde almayı planladığımız bu kredinin sadece kullandığımız bölümünü harcayacağız? dedi.

Ramazan Bayramı’ndan sonra kordon boyunda denizde dolgu çalışmalarına başlamayı planladıklarını da belirten Başkan Gökhan, ?Zaman çok önemli. Buradaki çalışmalara mutlaka bayramdan sonna başlamamız lazım. Bu Cumhuriyet meydanından başlayıp Golf çay bahçesi önüne kadar devam edecek büyük bir proje. İlk etap dolgu olacak. Üst yapıda ise acele edip işi oldu bittiye getirip çalışmaları tamamlamaktan yana değiliz. Burada herkesin fikrini alarak ortak bir kararla üst yapıyı yapmamız lazım. Amacımız gelecek yıl yaz aylarında vatandaşlarımızın burada gezebilmeleri. Ancak çok büyük bir proje olduğu için gelecek yıl burası yetişmeyebilir. Aceleci davranıp bir daha geri dönüşü olmayan bir çalışmayı oldu bittiye getirmek istemiyoruz. Hedefimiz gelecek nesle çok güzel bir alan bırakmak? dedi.

Öte yandan Çanakkale Belediye Meclisi de dolgu çalışması için gerekli olan 1.500.000 TL?lik paranın İller Bankası’ndan yatırım kredisi olarak alması onayladı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir