Çanakkale’de KPSS Sınavı Önlemleri

Çanakkale’de KPSS Sınavı Önlemleri
26 Eylül 2014

27-28 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşecek olan 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (Ortaöğretim-Önlisans) ilişkin Çanakkale Belediyesi tarafından çeşitli önlemler alındı.

27 Eylül 2014 Cumartesi ve 28 Eylül 2014 Pazar günü sabah 09:30’da başlayarak 120 dakika sürecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (Ortaöğretim-Önlisans) sakin bir ortamda geçmesi açısından Belediye tarafından yürütülecek çalışmalar belirtilen gün ve saat süresince durdurulacak.

Bunun yanı sıra belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kent genelinde yürütülmesi muhtemel inşaat ve hafriyat çalışmalarının sınav süresince durdurulmasına ilişkin ilgili kurumlara bildiride bulunuldu.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Sınavın gerçekleşeceği okulların çevresinde gürültü yapılmaması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına da Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli kontroller sağlanacaktır.
Bununla birlikte, sınav öncesi ve sonrasında ulaşımlarını rahat ve hızlı sağlamaları açısından Çanakkale Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüs hatlarına ilave seferler konulmuştur.
Sınav yerine gidecek adayların ulaşımının sağlanması konusunda Toplu Taşıma Amirliğince gerekli tedbirler alınarak sınav öncesi ve sonrasında araç ve durak yoğunluğu kontrol edilerek, hızlı ve rahat bir toplu taşıma hizmeti sunulacaktır.
Konuya ilişkin gerekli hassasiyetin kentlilerimiz tarafından da gösterileceğine inanıyor, Çanakkale Belediyesi olarak sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir