Çanakkale’de Midye Avcılarına Yönelik Operasyonlar Sürüyor

10 Kasım 2011

Çanakkale’de Sahil Güvenlik ve Tarım İl Müdürlüğü ekipleri boğazda yasak bölgede toplanan ve insan sağlığını tehdit ettiği iddia edilen midye avcılarına yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

Yasak olmasına rağmen tekneleri ile kaçak olarak Çanakkale Boğazı’nda belirli bölgelerden midye çıkaran kişilerin olduğu ihbarını alan Sahil Güvenlik ekipleri gece bu bölgelere operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda Sahil Güvenlik ekiplerinden kurtulmaya çalışan tekne sahipleri kurtulmak için tekneleri ile sığ olan Sarıçay’a kaçtı. Bunun üzerine Sahil Güvenlik Botu ile Sarıçay’a giremeyen ekipler durumu Tarım İl Müdürlüğü Su Ürünleri Şubesi ekiplerine bildirdi. Ekipler de güvenlik açısından durumu emniyet birimlerine bildirdi. Gece saatlerinde meydana gelen olayın ardından emniyet birimleri ile birlikte Sarıçay’a gelen Tarım İl Müdürlüğü Su Ürünleri Şubesi ekipleri kaçak olan avlanan tekneyi aradı. Yetkililer insan sağlığını tehdit eden midye avcılığı ile ilgili denetimlerini aralıksız olarak devam edeceğini belirterek, yakalanan şahıslar hakkında yasal işlem yapılacağını açıkladı.

İHA

Yorumlar...
  • barış çelik
    10/11/2011 22:37

    Benim anlamadığım,midye çıkarmak yasak ama satmak serbest,midye gerçekten insan sağlığını olumsuz etkileyen bir ürün ise çanakkalenin her yerinde nasıl oluyor da satılıyor...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir