Çanakkale’de MOBESE Kameralar Şubat Ayı Sonunda Hizmete Giriyor

03 Şubat 2009

Çanakkale’de huzur ve güvenin en iyi şekilde sağlanabilmesi amacıyla il merkezinde 27 değişik noktaya konulma çalışması devam den 72 MOBESE kamerası Şubat ayı sonunda hizmete girecek.

Çanakkale Telekom İl Müdürü Erhan Kaya, il merkezinde yaklaşık 1,5 ay önce 27 ayrı noktada başlatılan çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek, ?MOBESE (Kent Güvenliği Sistemi) projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili yapılan çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. İl merkezinde daha önce yer tespiti yapılan bölgelerde kameraların yerleştirileceği alanlarda gerekli altyapı çalışmaları tamamlandı ve direkler dikildi. Belirli bölgelere de deneme amaçlı kameralar konuldu. Ana komuta merkezi olarak belirlediğimiz Emniyet Müdürlüğü?nün alt katındaki bölümde de çalışmalar sona erdi. Şuan Morrabin parkından görüntüleri sağlıklı olarak alabiliyoruz. Şehir merkezindeki 27 noktaya konulacak 72 kamera ise bir haftaya kadar ilimize gelecek. Bunların da yerlerine monte edilmesiyle birlikte ilimizde MOBESE sisteki şubat ayı sonu itibarıyla hizmete girmiş olacak? dedi.

Erhan Kaya, il merkezine yerleştirilen 72 kameranın sayısının arttırılması konuksunda taleplerin olduğunu da belirterek; ?Emniyet birimleri özellikle Korudağı, Güvemalan ve Küçükkuyu?yu da bu projeye dahil etmek istiyor. Bu konuda da talepleri var. İleriki günlerde bu bölgeler de projeye dahil edilecek? şeklinde konuştu,.

Öte yandan huzur kenti olan Çanakkale?de güvenliğin sağlanabilmesi amacıyla en son teknolojiler kullanıldığına değinen yetkililer ise MOBESE sisteminin suçluların tespiti, plaka sorgulama gibi faydalarının yanı sıra özellikle deprem ve diğer doğal afetlerde de büyük yararı olacağını belirterek, “Bu gibi durumlarda komuta merkezinden şehrin büyük kesimini anında görebileceğimiz için sorunlara çözüm bulmak kolaylaşacak. Bu sistemi il merkezinden başlayıp ilçelerimizde de kurmaktan yanayız. Başkalarının hürriyetine engel olmadan, umuma açık olan bölgelere konulacak bu kameralar sayesinde güvenlik en iyi şekilde sağlanabilecek” dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir