Çanakkale’de “Öğrenme Şenlikleri”

15 Haziran 2019

Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilen, toplumda öğrenme kültürünü yaygınlaştırmak, farkındalığı arttırmak ve öğrenmeye erişimi sağlamak amacıyla düzenlenen Öğrenme Şenliklerinin açılış programına katıldı.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içinde okullarda kursiyerlerin ve öğrencilerin alanları ile ilgili yaptıkları çalışmaların sergilendiği Öğrenme Şenliği’nin açılış programına; Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı , Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcıları Celil Ateşoğlu, Tahir Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Alparslan Baysal, kurum müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Anadolu Hamidiye Tabyalarında gerçekleştirilen Öğrenme Şenliği açılış programında Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı ve beraberindekiler, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü İşaret dili korosu ve bandosunun gösterisi ile karşılandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın açılış konuşmasının ardından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görevli kurs hocaları ve kursiyerlerin yıl boyunca hazırladıkları el emeği ürünlerinin sergilendiği stantları gezen Vali Orhan Tavlı , stantlarda yer alan ürünler hakkında kurs öğretmenlerinden bilgi aldı.

Öğrenme Şenlikleri öğrencilerin hazırladığı Halk Oyunları, Spor Aktiviteleri, Müzik Dinletileri ile devam etti. Anadolu Hamidiye Tabyalarında gerçekleştirilen Öğrenme Şenliğindeki Sergiler 17.06.2019 tarihine kadar vatandaşlarımıza açık olacaktır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir