Çanakkale’de ‘Oynayan Sandalye Projesi’ Start Aldı

26 Şubat 2009

Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesinin Avustralya’nın Çanakkale Konsolosluğu ile ortaklaşa çalışması sonucu gerçekleştirilen “Oynayan Sandalye Projesi” start aldı. Proje kapsamında Avustralya Hükümeti Doğrudan Yardım finansmanından alınan 5 adet basketbol tekerlekli sandalyesi Çanakkale Sakatlar Derneği’ne teslim edildi.

18 Mart Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Peter Rennert, “Oynayan Sandalye Projesi”ne destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Sakatlar Derneği Şube Başkanı Ümit Burunlular’la yaptığımız görüşmede basketbol tekerlekli sandalyelerinin eksik olduğunu bize bildirdi. Bu konuda bizlerde kendilerine yardımcı olabilmek için hükümetimizle temasa geçtik. Bundan da olumlu sonuçlar aldık. Bilindiği gibi Avustralya tekerlekli sandalye takımımız geçtiğimiz yıl Beijink Paralimpik Oyunları’nda altın madalya almıştı. Bu kapsamda Avustralya Hükümeti Doğrudan Yardım Projesi finansmanından satın alınan 5 adet basketbol tekerlekli sandalyesini Çanakkale Sakatlar Derneği’ne hediye ettik” dedi.

Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Partal ise yaptığı konuşmada Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Peter Rennert’e yardımlarından dolayı teşekkür etti. Daha sonra yeni tekerlekli sandalyelerine kavuşan Çanakkale Sakatlar Derneği sporcuları gösteri amaçlı bir maç yaptı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir