Çanakkale’de Protez Tırnak

14 Mart 2019

Protez Tırnak Nasıl Takılmaktadır?
Protez tırnak estetik bakımından son yıllarda bayanların en çok talep ettikleri konularının başında gelmektedir. Tüm dünyada hızla yaygınlaşmış olmasına nazaran ülkemizde yapılan hatalı uygulamalardan dolayı protez tırnak olması gereken yerini alamadı. Lakin artık kliniğimizde bu uygulamayı uygulayan Avrupa’da eğitim görmüş, doğru ve profesyonel uzmanlarımız tarafından protez tırnak ve jel uygulamaları hızla olması gereken yere gelmektedir.

Protez Tırnak Uygulaması İkiye Ayrılmaktadır;

1) Takma Tırnak Takılarak yapılan uygulamalar,
Bu uygulamada uygulanan işlem basamakları; Takma tırnak istenilen boya getirilir ve yapıştırılır, tırnağın üstü kendi tırnak seviyenize kadar törpülenir, sonradan özel jel üzerine sürülür (tırnak renginde) özel makineler ile kurutulması beklenilir. Tekrar törpülenip yüksekliği alındıktan sonra özel desenler istenilir ise, desen yapılır ve şeffaf jel sürülüp kurutulur.

2) Kendi tırnağınızın Üstüne Jel sürmesi ile yapılan uygulamalar; Bu uygulamada yapılan işlem basamakları; Kendi tırnak üstünüz törpülenir, sonradan özel jel sürülür (tırnak renginde) özel makinelerde kurutulması beklenilir. Tekrar törpülenip, isteğe bağlı desen yapılır ve ya şeffaf jel sürüldükten hemen sonra kurutulur. Protez tırnak görünümü o kadar estetik ve narindir ki kimse bunları doğal tırnağınızdan ayırt edemez.

Protez tırnak uygulamasında dikkat edilecek bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlardan biri, kişinin parmak yapısı ve tırnak şeklidir. Protez tırnağın en önemli özelliği de takma tırnak gibi tırnak dibinden değil, sadece ucundan takılıyor olmasıdır. Tırnağın büyümesi dibinden gerçekleşeceği için, protez tırnak gerçek tırnağın uzamasını ve hava almasını engellememektedir. Eğer uzman kişiler tarafından yapılır ise, dipten asla kalkmaz ve uzama süresi boyunca dipten gelecek olan tırnağınız asla kötü görünüm göstermez.

Protez Tırnak kimlere Uygulanır?
Tırnak yeme alışkanlı olanlar ve bu problemden kurtulamayanlar, elleri ile çok fazla iş yapanlar, tırnak yapısı hassas ve sürekli kırılma, çatlama, yüzeyi pürüzlü olan kişiler, çok sık oje değiştirmesi gerekenler sahne ve televizyon sanatçıları, her zaman bakımlı ve şık görünmek isteyen kişiler, tırnaklarını istediği gibi uzatmak isteyen bayanlar için çok iyi uygulamadır, tırnakları sürekli yanlış oje kullanmaktan dolayı sararan kişilerden ibarettir.

Protez Tırnak Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?
Uygulama 1 saat kadar sürmekte ve işlem tamamından sonra doğal tırnaktan asla ayırt edilemeyecek kadar güzel görünümde, son derece güzel, doğal ve estetik yeni tırnaklar ortaya çıkmaktadır.

Protez Tırnak Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?
Uygulama sonrasında hemen günlük hayatınıza devam edebilir ve elleriniz dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Protez tırnaklarınız takıldıktan sonra kişi sanki kendi doğal tırnağı gibi bilgisayar, daktilo, araba kullanmak gibi işlevlerinizi sakıncası olmadan rahatlıkla yapabilirsiniz. İstediğiniz takdirde yapılan tırnak üzerine herhangi renk kullanabilirsiniz ve ojenizi çıkartmak istediğinizde tırnaklarınızın aynı güzellikte kaldığını fark edeceksiniz.

Protez Tırnak uygulamanın Tekrarlama Süresi Nedir?
Protez tırnak ve jel uygulanan tırnaklar 3 veya 4 hafta boyunca görünümünü korumaktadır. Arkadan uzayan kendi tırnağınızın boşluk alanlarının dolması için veya kısaltmak için, desen değiştirmek isterseniz tekrar 4 hafta sonrası kısa bir doldurma işlemi geçirmeniz gerekmektedir. Bu işlem 45 dakika sürmektedir. Tırnaklara bu bakım yapıldığı takdirde tırnaklarınızı uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir