Çanakkale’de Referandum Oylaması

Çanakkale’de Referandum Oylaması
12 Eylül 2010

Anayasa değişiklik paketi konusunda yapılan referandum oylaması bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de sabah saatlerinde başladı.

12 Eylül 2010 Çanakkale / Türkiye Referandum Sonuçlarını ‘Çanakkale İçinde’ sayfalarından takip edebilirsiniz.

Sabah erken saatlerden itibaren oylamanın yapılacağı sandık başına giden Çanakkalelilerin referanduma yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. İl genelinde 1309 sandıkta 360 bin 734 seçmenin oy kullanacağı referandum oylamasının saat 17.00’ye kadar devam edeceğini belirten yetkililer, herhangi bir sorun yaşanmaması için önlemlerini arttırdı. Bu arada Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler de sandıkların kurulu olduğu yerlerde güvenlik önlemlerinin arttırırken, parti yetkilileri de sandık başlarında gözetmenlik yaptı.

Çanakkale?deki referandum oylaması olaysız olarak devam ediyor.

ENGELLİ VATANDAŞLARIN OY KULLANMA ÇİLESİ

Bütün Türkiye genelinde devam eden referandum oylamasında sandıkların bulunduğu bazı okullarda engelli rampaları ve asansörlerin olmaması engelli vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Çanakkale il merkezinde Cevatpaşa Mahallesi sakinlerinden 80 yaşındaki emekli öğretmen Mualla Temel de engelli rampaları olmayan Arıburnu İlköğretim Okulu’nun 2. katındaki 1070 nolu sandığa, tekerlekli sandalyesi ile torunlarının yardımıyla çıkarak güçlükle oyunu kullandı. Öte yandan 83 yaşındaki astım hastası olan ve zor yürüyen Hatice Yılmaz da aynı okulda 2 kat merdiven çıkarak yine 1070 nolu sandıkta vatandaşlık görevini ifa etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir