Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Sağanak Yağmur Etkili Oluyor

Çanakkale’de Sağanak Yağmur Etkili Oluyor

Sağanak yağmur Çanakkale’de hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

İl merkezinde gece başlayan ve sabah saatlerinde etkisini artıran sağanak yağmur, cadde ve sokakların sular altında kalmasına sebep oldu. Yoğun yağış sebebiyle tıkanan rögarları açmak için çaba sarf eden belediye ekipleri aralıksız olarak çalışmalarını sürdürürken, vatandaşlar da ev ve iş yerlerinin önlerinde biriken suları kendi imkanları ile temizlemeye çalıştı. Bu arada Çanakkale’yi ortadan ikiye bölen Sarıçay’da da su seviyesi yükselmeye başladı. Dağlardan çamurla birlikte akan su sebebiyle çayın rengi kahverengiye dönerken, balıkçılar da teknelerinin denize sürüklenmemesi için önlem aldı.

Çanakkale’de etkili olan sağanak yağış Kuzey Ege’de de fırtına ile birleşince arabalı vapur seferlerinde aksamalar yaşanmaya başladı. Kuzey Ege’de saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan şiddetli fırtına sebebiyle Gökçeada-Kabatepe arasındaki arabalı vapur seferleri geçici olarak durduruldu. Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri; Çanakkale – Eceabat, Gelibolu – Lapseki ve Bozcaada – Geyikli arasındaki vapur seferlerinin şu an için normal olarak yapılabildiğini açıkladı. Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise Çanakkale’de 12 saatte metrekareye 17 kilogram yağışın düştüğünü, yağmurun gün boyunca aralıklarla etkisini sürdüreceğini ifade ederek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir