Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Sarıçay Üzerine Yeni Köprü Yapılacak

Çanakkale’de Sarıçay Üzerine Yeni Köprü Yapılacak

Çanakkale Belediyesi il merkezinde trafik yükünü azaltmak amacıyla Sarıçay üzerine yeni bir köprü daha yapma kararı aldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Belediyesi yetkilileri Sarıçay üzerinde Fevzipaşa Mahallesi İnönü Caddesi ile Barboros Mahallesi Plaj Caddesi arasına yapılacak olan İnönü Köprüsü’nün ihalesinin 05 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirileceğini belirterek, “285 günde tamamlanması planlanan İnönü Köprüsü, 113 metre uzunluğunda olup prefabrik ön gerilmeli kirişler kullanılarak inşaa edilecek. Barbaros Mahallesi ile İnönü Caddesi’ni birbirine bağlayan İnönü Köprüsü Projesi’nin tamamlanmasının ardından bölgede yoğunlaşan kent trafiğinin yeni bir alternatif kazanmasının yanı sıra Tarihi Çarşı Caddesi Kentsel Tasarım Projesi kapsamında gerçekleştirilen alt ve üst yapı çalışmalarıyla birlikte bölge estetik ve modern görünümüyle kentlinin hizmetine sunulacak” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir