Çanakkale’de Seçim Hilesi Senaryoları!

Şebnem Göksel
01/11/2015
01 Kasım 2015

Çanakkale’nin çeşitli bölgelerinden seçim hilesi yapıldığına dair görüntüler gelmeye başladı. 1 Kasım 2015 milletvekilleri seçimlerinde tetikte olan halk, söz konusu tutanakları sosyal medya hesaplarından paylaşmaya devam ediyor.

1

Plakasız Araç Hareketliliği

Sabah saatlerinde Çanakkale’de Ömer Mart Ortaokulu’nun bahçesinde de plakasız bir araç bulunması dikkat çekti. Çanakkale’de Ömer Mart İlköğretim Okulu’nda öğlen saatlerinde fark edilen plakasız araç, yurttaşların dikkatini çekti. Aracın sahibi ise saatler sonra bulundu. Okuldaki sandıkta görevli olduğu öğrenilen emekli polisin sonrasında plakasını taktığı ifade edildi. İtirazlar sonunda araç okul bahçesinden çıkarıldı.

Tutanaklar Tutuldu
2

Çanakkale Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nde 1113 ve 1115 nolu sandıkta kızının oy pusulası ile gelen bir kişiye oy kullandırıldığı ve R.Ş. adlı bir seçmenin farklı bir sandıkta oy kullandığı tutanağa geçirildi.

4

Çanakkale Merkez’de yer alan Özlem Kayalı İlköğretim Okulu’nda bulunan 1187 sayılı sandığın oy sonuç çizelgelerinin sabah saatlerinde sandık başkanı tarafından hazırlanarak sandık üyelerine imzalatıldığı iddia edildi. Sandık başkanına KP’li müşahitler tarafından yapılan itiraz reddedilirken müşahitler tarafından tutanak tutuluyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir