Çanakkale’de Şiddetli Fırtına ve Yağmur Hayatı Felç Etti

03 Ekim 2008

Çanakkale’de akşam saatlerinde aniden çıkan fırtına ile birlikte başlayan sağanak yağmur hayatı felç etti. Fırtınaya denizde yakalanan balıkçı tekneleri, güçlükle limanlara dönebildi.

Çanakkale’de akşam saat 18.30 sıralarında havanın aniden kararması ile başlayan şiddetli fırtına, denizde bulunan balıkçıları hazırlıksız yakaladı. Sağanak yağmurla birlikte etkili olan şiddetli fırtınanın hızı zaman zaman 70 ila 80 kilometreye ulaşırken, balıkçılar da teknelerini güçlükle limanlara getirebildi.

Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, gök gürültülü sağanak yağmurun gece boyunca aralıklarla etkili olacağını belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bu arada, sağanak yağmur sebebiyle cadde ve sokakların sular içinde kaldığı bölgelerde ise belediyeye ait Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, tıkanan rögarları açmak için çalışma başlattı. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de, su baskınının olabileceği bölgelerde vatandaşları uyardı.

Çanakkale’de 2 saatte metrekareye 24 kilogram yağış düştü.

Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, saat 18.30 sıralarında saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye kadar ulaşan şiddetli fırtınayla birlikte başlayan sağanak yağışın aralıklarla devam ettiğini belirterek, 2 saatte metrekare 24 kilogram yağışın düştüğünü açıkladı. Yağmurun gece boyunca aralıklarla devam edeceğini belirten yetkililer, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bu arada sağanak yağmur sebebiyle tıkanan rögarları açmaya çalışan belediye ekipleri, özellikle Kayserili Ahmet Paşa Caddesi’nde çalışmalarına ağırlık verdi. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de, mahalle aralarında araçlarla dolaşarak su baskınının olabileceği bölgeleri belediye yetkililerine haber vererek gerekli tedbirlerin alınması istedi.

Öte yandan küçük tonajlı gemiler ise, Çanakkale Boğazı’nda etkili olan sağanak yağmur ve fırtına sebebiyle Gelibolu ve Bozcaada açıklarında demirlemek zorunda kaldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir