Çanakkale’de Şiddetli Yağmur Hayatı Felç Etti

18 Mayıs 2012

Çanakkale’de öğleden sonra havanın gece gibi kararmasının ardından başlayan şiddetli yağmur, hayatı felç etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hafta başından uyarı yaptığı Çanakkale, saat 15.30’da şiddetli yağışa teslim oldu. Gökyüzü siyah bulutlarla kaplanarak gece gibi karardı. Ardından gökgürültüsü ve çakan şimşeklerle bardaktan boşanırcasına yağış başladı. Yağmur nedeniyle başta kentin en işlek caddesi olan Demircioğlu Caddesi olmak üzere yollar sular altında kaldı. Sular, yollardan kaldırımlara taştı ve işyerlerine dolmaya başladı. İşyeri sahipleri ellerine aldıkları fırçalarla suların dükkanlarına girmesine engel olmaya çalıştı.

Demirciğlu Caddesi’nde seyir halinde bulunan araçlar ise suların farlarına kadar yükselmesi nedeniyle denizde yüzüyormuş gibi görüntü oluşturdu. Kentin hemen hemen her noktasında trafik tamamen felç oldu. Şiddetli yağışa yakalananların ise kapalı mekanlara sığınmaya çalıştığı görüldü.

YARIM SAATTE 39.8 KİLOGRAM YAĞDI
Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri yarım saatte metrekareye 39.8 kilogram yağış düştüğünü açıkladı. Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, gece saat 03.00’den buyana aralıklarla süren yağmur nedeniyle metrekareye toplam 49.6 kilogram yağış düştüğünü, bunun 39.8 kilogramının ise yarım saatlik süre içinde gerçekleştiğini söyledi. Bardaktan boşalırcasına yağan yağmur nedeniyle Çanakkale’de cadde ve sokaklar Venedik’e döndü. Çok sayıda cadde ve sokak sular altında kalınca seyir halindeki araçların sürücüleri zor anlar yaşadı. Bazı araçlar yollarda kaldı. Çok sayıda iş yerini su bastı. Belediye ekipleri bir yandan sokakları sulardan arındırmaya çalışırken, bir yandan da su basan işyerlerine müdahale etti.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir