Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çanakkale’de Tarihi Eser Operasyonu: 6817 Parça Tarihi Eser…

Çanakkale’de jandarma ekipleri, önemli bir operasyona imza atarak, Çanakkale Savaşları’ndan kalma 6 bin 817 tarihi eseri satışa çıkarılırken ele geçirdi.

Merkeze bağlı Dümrek köyünde ikamet eden T.T.’nin, yabancılara Çanakkale Savaşları’ndan kalma eserleri satacağı ihbarını alan jandarma ekipleri harekete geçti. Bir aylık çalışma neticesinde Dümrek’te B.A.’ya ait çiftliğin deposunda, çok sayıda tarihî savaş malzemesi olduğu tespit edildi. Alınan izin doğrultusunda B.A. ve T.T.’nin köyde bulunan tavuk çiftliğinde yapılan aramada, Çanakkale Savaşları’na ve eski dönemlere ait toplam 6 bin 817 adet tarihî eser niteliği taşıyan malzeme ele geçirildi. Malzemeler, Çanakkale Askeri Müze Komutanlığı ve Çanakkale Müze Müdürlüğü’ne teslim edilmek üzere muhafaza altına alındı. Gözaltına alınan B.A. ve T.T. ise çıkarıldıkları adli mercilerce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir