Çanakkale’de TEKEL İşçilerine Destek Eylemi

27 Şubat 2010

Çanakkale?de tekel işçilerine destek amacıyla Cumhuriyet meydanda gerçekleştirilen oturma eylemi sağanak yağmur sebebiyle güçlükle yapılabildi.

KESK?in öncülüğünde düzenlenen eyleme sağanak yağmur sebebiyle az sayıda kişi katılırken, oturmak için yanlarında karton getirenler de zor anlar yaşadı. Eylemin başlaması ile birlikte hızını arttıran sağanak yağmur alanda bulunanların oturma eylemi yapmasını engelledi. Bunun üzerine oturma eylemi yerine ayakta durmayı tercih eden eylemciler yaklaşık 1 saat boyunca sloganlar atıp halay çekerek tekel işçilerine destek verdi. Eylemde yapılan konuşmalarda Tekel işçilerinin 2 aydan buyana devam eden eylemlerine destek verildiği ifade edilirken, işçilerin haklarını alana kadar desteğin devam edeceğini vurgulandı.

Eylem yapılan konuşmaların ardından olaysız olarak son erdi.

Tekel İşçilerine “yanınızdayız” mesajı yolladılar

Tekel işçilerinin mücadelesi başta emekçiler olmak üzere gençliğinde destek eylemleri ile her geçen gün daha da kitleselleşiyor.

Yeni Demokratik Gençlik, Demokratik Gençlik Hareketi, Öğrenci Kolektifi, Gençlik Muhalefeti, Gençlik Derneği, Demokratik Yurtsever Gençlik, Sosyalist Gençlik Derneği taraftarı gençler Bankalar Caddesinden Kordonboyuna kadar ellerinde yaktıkları meşalelerle yürüyüşe geçti ve “Her yer Tekel, her yer direniş” sloganları atarak Çanakkale’den Ankara’daki Tekel İşçilerine “yanınızdayız” mesajı yolladılar.

İHA & ‘Çanakkale İçinde’

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir