Çanakkale’de Telkari Atölyesi Kuruluyor

23 Kasım 2011

Çanakkale’ye Türk Kadınlar Birliği Derneği’nin önderliğinde Belediye ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa çalışması ile “Telkari Atölyesi” kurulacak.

Proje kapsamında Çanakkale Türk Kadınlar Birliği Derneği yönetim kurulu üyeleri ile Çanakkale Belediyesi arasında projenin uygulanmasına yönelik protokol Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve dernek üyeleri tarafından imzaladı. Protokol maddeleri uyarınca derneğin projeyi uygulayabilmesi için gerekli olan malzemeler ve mekan Çanakkale Belediyesi tarafından sağlanacak. Proje Halk Bahçesi içerisinde bulunan ahşap mekânda uygulamaya başlanacak. Telkaricilik modülü eğitimleri, eğitmen ve ustalık belgesine sahip, Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından verilecek. Eğitimler haftanın 3 günü olacak ve toplam 1 yıl sürecek. Katılımcılar telkaricilik modülü için toplamda 120 saat eğitim alarak meslek edindirme programından faydalanmış olacak.

Protokol imza töreninde projeye ilişkin görüşlerini bildiren Başkan Gökhan, bu proje ile katılımcıların el becerilerini geliştirerek güzel ve değerli bir sanat öğreneceklerini ve bu işte profesyonelleşerek bunu bir meslek haline getirip hem kente hem de kendi bütçelerine katkı sağlayabileceklerini söyledi. Gökhan, “Özellikle bu tip ince işçilik gerektiren uğraşların değeri günümüzde büyük. Bu nedenle biz de elimizden gelen desteği veriyoruz. Kursiyerler eğitimlerini tamamladığında ortaya çıkacak ürünlerin satışı ve sergilenmesi konusunda da kendilerine destek olacağız. Konuya ilgi duyan kentlilerimizin bu kursa katılımlarını bekliyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir