Çanakkale’de Teröre Lanet Mitingi

06 Ekim 2008

Çanakkale’de sivil toplum kuruşları ile siyasi parti temsilcilerinin katıldığı mitingde, yüzlerce kişi, Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’ne düzenlenen saldırıyı kınadı.

Cumhuriyet meydanında bir araya gelen yüzlerce Çanakkaleli, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde sloganlar atarak 15 askerin şehit olduğu saldırıyı lanetledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan miting Atatürk’ün gençliği hitabı ve gençliğin de Atatürk’e cevabının okunması ile devam etti.

Mitingde bir konuşma yapan ADD Çanakkale Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın, 15 askerin şehit olduğu Aktütün Karakolu’na yapılan saldırıyı sşiddetle kınadıklarını belirterek, “Ulusal kurtuluş savaşımızdan 5-6 bin dolayına şehit ve 18 bin dolayında gazi ile çıkmış Anadolu, 25-30 yıldır boğuştuğu bu pisliğe 40 bin dolayında şehit, 10 bin dolayında da gazi vermiştir. Bunlar korkunç rakamlardır. Ancak bütün bunlara rağmen Anadolu’nun soylu insanları, ucunda hainlerin bulunduğu bu pisliğe pabuç bırakmayacaktır. Çünkü bu hainler maşadırlar, kukladırlar. Bunların beyinleri dış güçlerdir. Ülkemizi bölmek ve Türk-Kürt, yani kardeş kavgası çıkartmak ve bu kavgadan yararlanmak isteyen haydutları Anadolu insanı artık görüyor. Bundan dolayı da bu oyuna gelmeyecektir ve gelmemelidir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından grup olaysız şekilde dağıldı.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir