Çanakkale’de Tiyatrolar Kapılarını Açıyor…

Çanakkale’de Tiyatrolar Kapılarını Açıyor…
07 Kasım 2020
20:00
Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu
Tiyatro

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda, İzmir Devlet Tiyatrosu “ANNEMİN SON ÇILGINLIKLARI” adlı oyunu Çanakkale’ye geliyor.

7 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 20:00’da, ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak olan oyunun tam bilet 15 TL, öğrenci bileti ise 9 TL olarak açıklandı. Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bilet Satış İskele Meydanı Turizm Danışma Ofisi (29 Ekim 2020 Perşembe gününden itibaren satışa sunulacaktır) Salona girişlerde maske zorunluluğu vardır. Maskesiz seyirci salona alınmayacaktır.Salon kapasitesi 314 kişilik olup, içeri 150 kişi alınması ve oturma düzeni birer boşluk olacak şekilde planlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

OYUN HAKKINDA
Annesi Alzheimer hastası olan Dot’un, annesinin son günlerinde yanında olmak ve bakımını üstlenmek çabasını işleyen bu oyun, yaşlılık ve aile ilişkileri konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Çağımızın bu hastalığında “Tıpkı bir binanın yıkılışı gibi zihnin temeli çöküyor”
Bir evlat için annesinin son dakikalarından, çılgınlıklarından daha değerli ne olabilir❓

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir