Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Tohumluk Mısır Üretimi

Çanakkale’de Tohumluk Mısır Üretimi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Akkuş, Biga İlçesi Şakirbey Köyü’ndeki tohumluk mısır üretim alanlarını gezerek üreticilerle görüştü.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada ilk kez 1995 yılında Uluslararası bir tohumculuk şirketinin Özbek Köyü’nde 285 dekarlık alanda tohumluk mısır ekilişiyle başlayan tohumluk mısır üretiminin her yıl katlanarak artarak 2013 yılında 35500 dekara ulaştığı belirtildi. Merkez İlçe, Biga, Ezine ve Bayramiç ilçelerinde 5 şirket tarafından yapılan tohumluk mısır üretiminin Çanakkale’deki sulu tarım alanlarının en önemli münavebe bitkisi haline geldiği ifade edilirken İl Müdürü Akkuş’un Şakirbey Köyü’ndeki tohumluk mısır üretimi yapan çiftçilerin ve firmaların sorunlarını yerinde inceleyerek, firma yetkililerinden ve mısır üreticilerinden sorunları ile ilgili bilgi aldığı kaydedildi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir