Çanakkale’de ‘Uğurlu Doğum Günü Pastası’

17 Mayıs 2010

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nin uyguladığı “Doğum Günün Kutlu Olsun” projesi kapsamında Emniyet Müdürlüğü ile 18 Mart İlköğretim Okulu işbirliğinde düzenlenen “Uğurlu Doğum Günü Pastası” etkinliği büyük ilgi gördü. 3 bin kişi için hazırlanan 10,5 metre uzunluğundaki dev pastayı ünlü televizyon programcısı Uğur Dündar ile birlikte protokol üyeleri ve18 Mart İlköğretim Okulu öğrencileri birlikte kesti.

90. Yıl Gösteri merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte bir konuşma yapan 18 Mart İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Arslan, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nin okullarında bir polis memuru görevlendirdiğini belirterek, “Polis memuru Bülent Eroğlu da okulumuzda görev yapmaya başladı. Bu görev süresi içinde de giriş kapısı yanında bulunan panoya doğum günü olan öğrencelerimizin isimlerini yazıp onların doğum günlerini kutlamaya başladı. Bu etkinlik genişleyerek devam etti ve bugüne kadar geldi. Bugün de öğrencilerimiz, polislerimiz, eski mezunlarımız ve vatandaşlarımız ile birlikte toplu olarak doğum günü pastamızsın keserek bu anlamlı günü kutlayacağız. Bu etkinlikte 18 Mart İlköğretim Okulu’ndan mezun olan ünlü televizyon programcısı Uğur Dündar ve Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’ın da aramızda bulunması bizlere ayrı bir mutluluk veriyor. 10,5 metre uzunluğunda 3 bin kişi için hazırlanan dev pastamızla bugün bu mutlu anda birlikte olmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

Etkinliğe katılan ünlü televizyoncu Uğur Dündar ise yıllar önce Çanakkale’de 18 Mart İlköğretim Okulu’nda öğretmeni olan Melihat Başeğmez’i karşısında görünce elini öpüp bir süre kendisi ile konuştu. Ardından Dündar ile birlikte sahneye çıkan Melihat Başeğmez, Uğur Dündar gibi bir öğrenci yetiştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Ardından bir konuşma yapan ünlü televizyoncu Uğur Dündar, Çanakkale’nin kendisi açısından öneminin büyük olduğunu belirterek, “Çanakkale’nin ulusumuzun tarihinde olduğu kadar, benim kişisel hayatımda da ayrı bir önemi var. Benim babam da bir emniyet mensubuydu. Bu sebeple Çanakkale’nin benim hayatımdaki önemi ayrı. İlkokulu bir kısmını 18 Mart İlköğretim Okulu’nda okudum. Bu sebeple gerçekleştirilen bu etkinliğe de seve seve katılmak için geldim. Emeği geçenleri teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş da bir konuşma yaparak Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nin okul yöneticileri, okul aile birliği, öğrenciler, kamu kurum-kuruluşları yöneticileri ile birlikte gerçekleştirdiği “Uğurlu Doğum Günü Pastası” hakkında bilgi verdi. Etkinlik bir haftada 10 kişilik ekip tarafından hazırlanan 10,5 metre uzunluğundaki 3 bin kişilik pastanın kesilmesi ile sona erdi. Etkinliğe Vali yardımcısı Tahir Demir, Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ile birlikte çok sayıda üst düzey yetkili ve öğrencilerle veliler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir