Çanakkale’de Vatandaşa Hizmet Standartı Yükseliyor

27 Aralık 2010

Çanakkale?de Valilik birim müdürlükleri, İl Dernekler Müdürlüğü ve İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeline yönelik olarak beş günlük bir hizmet içi eğitim programı düzenlendi.

Verimliliği yükseltmek, çalışanları motive etmek, işten ve çalışma ortamından kaynaklanan şikayetlerin en aza indirilmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen hizmet içi eğitim programı İl Dernekler Müdürü Resul Karakurt?un ekip çalışması, kamu yönetiminde etik davranışlar, kurumlarda insan ilişkileri, verimlilik ve işi basitleştirme konularında sunumu ile başladı.

İl Planlama Müdürü Gülten Yetişen?in kamu hizmet standartları konusundaki sunumu ile devam eden eğitimle ilgili açıklama yapan Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, çağımızda sosyal, ekonomik ve teknolojik alanda gerçekleşen hızlı değişimin iş hayatını da etkilediğini belirterek, ?Mesleki bilgilerin bir kısmı zamanla geçerliliğini yitirirken, diğer taraftan yeni bilgiler ortaya çıkmaktadır. İnsanların, kurumların ve ülkelerin bu bilgilere ve bu değişime kayıtsız kalması mümkün değildir. Bu hızlı değişime ayak uydurabilmelerinin en etkin yolu ?eğitim?dir. İnsan kaynaklarının kalitesi her geçen gün bu değişimle birlikte daha da önemli olmaktadır. Günümüzde sadece mesleki uzmanlıkları dışında kendi duygu ve yeteneklerini tanıyabilen, duygu ve yeteneklerini bilerek yeniliklere açık olabilen, kendine ve işine ait hedeflere istekle ve başarıyla yönelebilen işgücüne şiddetle ihtiyaç vardır. Ayrıca çevresindeki çalışanların duygu ve gereksinimlerini ve problemlerini ciddiye alarak iletişim kurabilen, ekip çalışması, uzlaşma ve ikna etme gibi yetenekleri olan idarecilere de ihtiyaç var. Bu nedenle hizmet içi eğitimin sürekli olması ve çalışanların sistemli bir şekilde bu eğitimleri alarak kişisel gelişimlerini sağlamaları zorunluluk haline gelmiştir. Bu eğitimle başlattığımız hizmet içi eğitimler devam edecek. Çanakkalelilerin layık oldukları yüksek standartlarda bir hizmet almaları için buna benzer çalışmalarımız devam edecek? dedi.

5 günlük eğitim seminerinin sonunda düzenlenen törenle katılımcılara katılım belgeleri, eğiticimlere de teşekkür belgesi verildi ve toplu hatıra resmi çekildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir