Çanakkale’de Yaz Bilim Kampı Sona Erdi

Çanakkale’de Yaz Bilim Kampı Sona Erdi
01 Ağustos 2009

TÜBİTAK?ın “Doğa Eğitimleri ve Bilim Okulları” proje destekleme programı kapsamında proje yürütücülüğünü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMO) Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanlarından Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır’ın yaptığı “Bilim Yanıbaşımızda Eğlenceli Yaz Bilim Kampı-2009” Bilim Kampı sona erdi.

Proje Yürütücüsü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanlarından Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır, kampın 6 Temmuz -1 Ağustos tarihleri arasında 4 dönem halinde yapıldığını belirterek, ?Kampımıza Türkiye?nin değişik illerinden her dönem 32 olmak üzere toplam 128 öğrenci katıldı. 12 yaş öğrencilerini bilimle tanıştırmak istediğimiz 6 günlük kampımızda (ÇOMÜ) Anafartalar, Terzioğlu ve Dardanos kampüsü ile ilin doğal ve kültürel kaynaklarını eğitim amaçlı kullandık. Programlarda sualtı dünyası, gökbilim atölyesi, fen ve doğa, buluş atölyesi, eğlenceli matematik, drama, evren ve biz, vücudumuz ve biz, üretim ve biz, hareket eğitimi, sanat eğitimi ve serbest zaman etkinlikleri temaları ele alındı. Bu etkinlik sayesinde “Bilim Yanıbaşımızda” sloganıyla öğrencilerimiz arasında bir farkındalık ortaya çıkardık. Bu kapsamda dershane ve laboratuarlar bazen doğanın kendisi, bazen müze, bazen Su Ürünleri Fakültesi ve Eğitim Fakültesi laboratuarları, bazen Astrofizik Araştırma Merkezi Ulupınar Gözlemevi ve arkeoloji kazı alanı oldu? dedi.
Kampın son gününde Anafartalar Kampüsü?nde öğrencileri ziyaret eden Çanakkale Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş ise öğrencilerle bir süre sohbet ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı ve kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir