Çanakkale’de Yemin Töreninde Gözyaşları Sel Oldu

24 Aralık 2010

Çanakkale’de 116. Er Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1990-4 tertip 3 bin er yemin ederek usta asker olurken, töreni izleyen aileleri de sevinç gözyaşı döktü.

Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda düzenlenen tören, sancağın yerini alması ve Boğaz Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu’nun birlikleri selamlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Çanakkale 116. Er Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Aytekin bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmadan sonra 3 bin Mehmetçik törenle yemin etti. Asker ailelerinin duygusal anlar yaşadığı yemin töreni sırasında bazı aileler gözyaşlarına hakim olamazken, okunan şiirlerde gözyaşları da sel oldu.Törenin ardından çarşı iznine çıkan askerler aileleri ile hasret giderdi.

Yemin törenine Çanakkale Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü, Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ile protokol üyeleri ve askeri mülki erkan katıldı.

İHA

Yorumlar...
  • yasin
    23/02/2011 19:17

    arkadaslar 2011 deki yemin töreni nezaman benimde abim oraya gitti 116. jandarma komutanlığınada ne zaman yemin töreni olur acaba banada söylerseniz sevinirim herkeze iyi günler :))

  • deniz
    01/01/2011 12:57

    işte orada bende var idim dostlar

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir