Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Yeni Çöp Deponi Alanı Pazartesi Günü Hizmete Giriyor

Çanakkale’de Yeni Çöp Deponi Alanı Pazartesi Günü Hizmete Giriyor

Çanakkale merkeze bağlı Musaköy Doğantepe mevkiinde Avrupa Birliği hibe fonlarından yararlanılarak yapılan yeni çöp deponi alanında katı atık toplama çalışmalarına pazartesi gününden itibaren başlanacak.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, büyük emek sarf edilerek yapılan çöp deponi alanının önemine değinerek, ?Avrupa Birliği hibe fonlarından yararlanılarak yapılan çöp deponi alanımızı artık kullanma aşamasına geldik. Hafta başından itibaren de işyerlerinden yeniden kullanılabilir ve geri dönüşüm niteliği taşıyan atıkları ekiplerimiz toplamaya başladı. Yeni çöp depolama sahamızdaki ayrıştırma tesisimizin binası tamamlandı. Önümüzdeki günlerde makineleri geldiğinde tesisimiz tam anlamıyla faaliyet gösterecek. İşyerlerinde başlatmış olduğumuz bu çalışmayı evlerde de başlatacağız. Birlik üyesi her belediye kendi personelini görevlendirecek. Bu konuda eğitimli ve donanımlı olmalıyız. AB hibe fonlarından yararlanarak yapmış olduğumuz bu büyük proje öngörülen süresinden daha uzun yıllar kullanılmalı. Amacımız bu? dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eski çöp depolama sahasında rehabilitasyon çalışmalarının tamamlandığını da belirterek, ?O bölgede bir imar planı tadilatı gerçekleştirdik. Bu alanın imara açılması söz konusu değil. O alan kentimizin güzel bir park alanı yeşilliği olacak? dedi.

Başkan Gökhan, çalışmalar sırasında kent halkının çok duyarlı davrandığını da ifade ederek, ?Daha önce atık yağların toplanması için pilot bölge seçip çalışmalara başlamıştık. Çalışmalarımız düzenli olarak devam ediyor. Bu sisteme çabuk adapte olduk. Atık yağları, pilleri ve tıbbi atıkları ekiplerimiz vasıtası ile topluyoruz. Duyarlılıklarından ötürü kent halkına teşekkür ediyorum? dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir