Çanakkale’de Yılbaşı Kutlamaları…

Çanakkale’de Yılbaşı Kutlamaları…
01 Ocak 2012

Çanakkale’de vatandaşlar 2012 yılına eğlence mekanları ile evlerinde girerken, emniyet, itfaiye ve hastane personeli ise yeni yıla çalışarak girdi.

2012 yılının coşkusunu oteller, moteller ve diğer eğlence mekanlarında kutlamak isteyen vatandaşlar gece boyunca gönüllerince eğlendi. Gece saatlerin 24.00’ü göstermesi ile birlikte kordon boyunda havai fişek gösterilerini izleyen Çanakkaleliler sabaha kadar eğlendi.

Öte yandan otel ve motellerle diğer mekanlarda eğlenenlerin yanı sıra yılbaşı gecesi çalışanlar da vardı. Çanakkale’de boğaz hattında deniz ulaşımını sağlayan arabalı vapurlarında görev yapan gemi kaptanları, gece boyunca Asya ile Avrupa arasında sefer yaparak yolcu ve araçları taşırken, itfaiye, hastane ve emniyet mensupları da 2012 yılına çalışarak girdi. 112 Acil servis çalışanları da gece boyunca gelen ihbarları değerlendirerek acil hastaları hastaneye taşıdı.

YILBAŞI PROGRAMINDA SAHNENİN YAN KESİMİNE DÜŞEN GENÇ DJ HAYATINI KAYBETTİ
Çanakkale’de, belediyenin düzenlediği yılbaşı sokak eğlencesinde branda ile kaplı sahnenin yan kesimine düşen ve 1 saat boyunca kimsenin fark etmediği 20 yaşındaki genç DJ hayatını kaybetti. Olayın ardından yılbaşı eğlencesi iptal edildi.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale merkeze bağlı Kepez belde belediyesinin Harmanyeri mevkiinde düzenlediği sokak eğlencesinde sahne alan 20 yaşındaki genç DJ Sercan Özdemir (20), programının ardından ekipmanlarını toplamaya başladı. Yaklaşık 500’e yakın kişinin de izlediği programın ardından saat 22.40 sıralarında bir anda dengesini kaybeden genç DJ, sahnenin branda ile kaplı yan kesimine düştü. Kimsenin fark etmediği olayın ardından diğer ekip sahne alarak katılımcıları eğlendirmeye başladı. 1 saat boyunca sokakta bulunanları eğlendiren ekip programın sonunda kendi ekipmanlarını toplamaya başladı. Ancak bu sırada sahnede davul çalan bir müzisyen brandanın ucunda bir ayak olduğunu fark ederek aşağıya baktı. Cansız manken olduğunu zanneden genç, hareketsiz yatan birinin olduğunu görünce durumu yetkililere bildirdi. Sahnenin yan kesimine düşen şahsın kısa süre önce sahnede yer alan DJ olduğunu anlayan yetkililer bölgeye ambulans çağırdı. Bu sırada eğlence alanında bulunan bir doktorun ilk müdahaleyi yaptığı 20 yaşındaki genç DJ kaldırıldığı Çanakkale Devlet Hastanesi’nde bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç Dj’nin sahnenin yan kesimine düştükten sonra başını taşa vurarak öldüğünün tahmin edildiğini belirten yetkililer olayla ilgili tahkikat başlattı.

Öte yandan, olayın ardından bölgeye gelen Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, alınan acı haberin ardından yılbaşı eğlencesini iptal etti.

DÜNYA REKORTMENİ SPORCU, YENİ YILI DENİZE GİREREK KUTLADI
Dünya Serbest Dalış Rekortmeni milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy, yeni yılı Çanakkale’de denize girerek kutladı.

Çanakkale’de kordon boyunda saat 23.55’de dalış kıyafetlerini giyerek hazırlık yapan milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy, saatlerin 23.59’u göstermesiyle kendini Çanakkale Boğazı’nın serin sularına bıraktı. Denize aşık olduğunu belirten Ulusoy, “2012 yılına da yine denizde girmek istedim. Bu sebeple saat 24.00’de çok sevdiğim denize girerek bu anı kutlamak istedim. 2012 yılının benim için rekorlar yılı olmasını istiyorum. Şubat ayı içinde yeni bir rekor denemem daha olacak. Bunda da başarılı olarak ülkemizin ismini bütün dünyaya yeniden göstereceğim” dedi.

Öte yandan, bir süre denizde kalan rekortmen sporcu Devrim Cenk Ulusoy’u sahilde bulunan vatandaşlar da alkışlarla destekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir