Çanakkale’de Yoğun Kar Yağışı

02 Şubat 2010

Çanakkale’de sabah saatlerinde başlayan ve öğle saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışı hayatı felç etti.

Kar kalınlığının 5 santimetreye kadar ulaştığı il merkezinde araçlar güçlükle yollarına devam edebilirken, zaman zaman küçük çaplı kazalar oldu. Tipi şeklindeki kar yağışı sırasında görüş mesafesinin zaman zaman 50 metrenin altına düşmesi üzerine devreye giren Deniz Trafik İstasyonu yetkilileri, Çanakkale Boğazı’nı tek taraflı olarak deniz trafiğine kapattı. Boğazdan geçmek isteyen çok sayıda gemi Bozcaada ve Gelibolu açıklarında demirlemeye başladı. Gelibolu Liman Başkanlığı da boğazda görüş mesafesinin 70 metreye kadar düşmesi üzerine Gelibolu-Lapseki feribot seferlerini geçici olarak durdurdu.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, tipi sebebiyle zincir, çekme halatı ve takoz bulunmayan araçların trafiğe çıkmasına izin vermiyor. Çanakkale istikametinden İstanbul, Bursa ve İzmir yönüne gidecek otobüs firmalarını da uyaran ekipler, gerekli tedbirlerin alınmasını isterken, kazaların önüne geçilmesi için seferber oldu. Bu arada buzlanmaya karşı tedbir alan belediye ve Karayolları ekipleri kayganlaşan yollarda tuzlama çalışması yapıyor.

Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, il merkezinde kar yağışının etkisini sürdüreceğini belirterek vatandaşları uyardı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir