Çanakkale’deki İlginç Trafik Kazaları MOBESE’lere Takıldı

16 Aralık 2010

Çanakkale’de güvenlik açısından şehrin değişik bölgelerine konulan 143 MOBESE kamerası birçok olayın aydınlatılmasını sağlarken, çoğu dikkatsizlikten kaynaklanan ilginç kaza görüntüleri ortaya çıktı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nün basına dağıttığı MOBESE görüntülerinde 2010 yılı içerisinde il merkezinde meydana gelen trafik kazalarının büyük çoğunluğunun dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana geldiği gözlenirken, kazaların ağırlıklı olarak Tansaş, Belediye, Troya, Bodur ve Cuma Pazarı Kavşakları’nda olması dikkat çekti.

9 Ocak 2010 tarihinde Bodur Kavşağı’ndan sola dönmek isteyen araca çarpan motosiklet sürücüsü yaralandı.
Belediye Kavşağı’nda 2 Ağustos 2010’da meydana gelen kazada, hızını alamayan sürücü aracı ile elektrik direğine çarparak yaralanırken; 22 Mayıs 2010 tarihinde Karayolları Kavşağı’nda yine motosikletle otomobilin çarpışması sonucu yaralamalı trafik kazası meydana geldi.

Kazalardan en dikkat çekicileri ise 27 Mart 2010 ile 2 Mayıs 2010 tarihlerinde Tansaş Kavşağı’nda meydana geldi. İlk kazada hatalı sollama yapan aracın sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybedince yol kenarındaki ağaçlara çarparak durabildi. Diğer kazada da sürücü aracı ile takla atarak refüje çarptı.

29 Nisan 2010 tarihindeki kazada ise Bodur Kavşağı’nda bir minibüs aniden sola dönünce yoldan geçmekte olan motosiklet sürücüsüne çarptı. Kazada motosiklet sürücünün kaskı bir yana savrulurken, kendisi de yola düşerek yaralandı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, il merkezinde güvenlik amacıyla kurulan MOBESE kamera sayısının 2010 yılında 143’e çıkarıldığını belirterek, “Hedefimiz bu sayıyı artırarak şehirdeki güvenliği daha da etkin hale getirmek. Tabii bunun ekonomik yönü söz konusu. Gerekli parayı bulmamız halinde kamera sayısını 150’nin üzerine çıkarmaktan yanayız” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir