Çanakkale’deki Limanların İmar Planı Değişikliği Onaylandı!

12 Şubat 2017

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı imar planı değişikliklerini onayladı. Bu kapsamda Gökçeada’da bulunan Kuzu Limanı ve Eceabat ilçesinde bulunan Kabatepe Limanı’nın özelleştirilmelerinin önü açılacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ÖYK kararına göre, özelleştirme kapsam ve programında bulunan Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi Yeni Mahallesi’nde mülkiyeti Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ ve Maliye Hazinesine ait 321 ada 1, 18, 27, 28 ve 29 nolu parseller ile devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanları içeren kuzu limanı alanına yönelik yolcu limanı, yat limanı ve sahil güvenlik destek tesis alanı, yol fonksiyonları önerilmesine ilişkin nazım imar planı ve koruma amaçlı uygulama imar planı onaylandı.

Kurul ayrıca, Çanakkale’nin Eceabat ilçesi Kemalpaşa Mahallesi’nde mülkiyeti Maliye Hazinesine ait 1 ada 3, 5, 6 ve 7 nolu parseller ile devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanları içeren Kabatepe Limanı alanına yönelik liman alanı, ağaçlandırılacak alan, otopark, taşıt yolu fonksiyonları önerilmesine ilişkin koruma amaçlı nazım imar planı ve koruma amaçlı uygulama imar planını uygun buldu.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir