Çanakkale’deki Uyuşturucu Operasyonunda Adliyeye Sevk Edilen 25 Kişi Tutuklandı

12 Ocak 2009

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü tarafından il merkezi ile Eceabat ilçesinde geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 25 kişi tutuklandı.

Çanakkale’de uyuşturucu satıcılarını uzun süredir takibe alan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz hafta sabah saatlerinde il merkezi ile Eceabat ilçesinde belirlenen ev ve işyerlerine operasyon düzenlemişti. Sabah 06.30 sıralarında 220 polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, eğlence merkezleri, bar ve okul çevrelerinde uyuşturucu madde sattıkları belirlenen 68 kişi gözaltına alınmıştı. Uyuşturucu madde sattıkları ileri sürülen zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise, 1 av
tüfeği, yarım kilo esrar, ruhsatsız iki tabanca, porno içerikli çok sayıda CD ele geçirilmişti. Gözaltına alınan 68 kişiden 27’si ise ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. Kalan 41 zanlıdan 25’i ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken, 16 zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir