“Çanakkale’den insanlık için yola çıktık”

13 Temmuz 2018

Çanakkale Gönüllü Gençlik Ekibi Derneği Yönetimi, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Lodos’ta düzenlenen etkinliğine Çanakkale Gönüllü Gençlik Ekibi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Erdoğan Madak, Başkan Yardımcısı Gökalp Yağcı, Yönetim Kurulu Üyeleri Sami Yavaş, Önder Çetinkaya ve Metin Koç katıldı. Derneğin kurumsal kimliği ve yardım faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Av. Erdoğan Madak konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Sözlerime öncelikle, elim bir trafik kazasında oğlu Erkan Acar’ı kaybeden Yönetim Kurulu Üyemiz Hüseyin Acar’a şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına başsağlığı dileyerek başlamak istiyorum. Erkan kardeşimizin mekânı cennet, ruhu şad olsun… Çanakkale Gönüllü Gençlik Ekibi Derneği Yönetimini, değerli Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Uzunca’dan geçtiğimiz şubat ayında devraldık. Kendisine bugüne kadarki önemli çalışmaları dolayısıyla şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum. Aynı istek, azim ve kararlılıkla derneğin yardım çalışmalarını sürdürdüğümüzü ifade etmek istiyorum.  Derneğimiz iki yılı aşkın süredir, para toplamadan sadece ayni yardımlar ile Çanakkale’nin tüm ilçe ve köylerinde yardıma muhtaç ola kişilere destek olmaya çalışıyor. 2015 yılında tamamen gönüllülük üzerine kurulmuş olan derneğimizde kimsenin diline, dinine, cinsiyetine, etnik kökenine ve siyasi kimliğine bakmadan, paylaştıkça çoğalan iyiliklere ortak olmaya çalışıyoruz. Maddi hiçbir beklentimiz olmadan bazen sofralara tuz, bazen atılan adımlara güç, bazen de bir bayram sevinci olmak için her ihtiyaca gönlümüzden ve elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu amacı gerçekleştirirken de asıl olarak ihtiyaç sahiplerinin daha huzurlu ve mutlu yaşamasına da yardımcı olmaya çalışmaktayız. Bunların hepsinin karşılığını sıcak bir gülümseme, içten gelen bir hayır duası ve birbirinden temiz gönüllere dokunarak aldık, alıyoruz. Çanakkale’de, ekonomik ve sosyal yardımlaşmayı sağlamak, maddi durumu iyi olmayan hemşehrilerimizin sıkıntılarına çözüm üretmek,  yardımlaşma konusunda akılcı bir yaklaşım tarzıyla, şefkat elini yoksul ve kimsesizlere ulaştırırken tüm dünyaya örnek olacak ilkeleri insanlığa sunmayı amaçlıyoruz. Kapımız bir yardıma ihtiyacı olana yardım elini uzatmak isteyen herkese sonuna kadar açıktır. Derneğimiz, başta yoksul ve kimsesizlere daha huzurlu ve mutlu yaşamalarına yardımcı olmak için gönüllü ve şevkle çalışmayı hedefliyor. Kitlelerin dürüstlük ve gönüllülük ilkesiyle yönetilmesi için gerekli ortamı hazırlıyor”

“GIDA BANKASI ARACILIĞIYLA İSRAFI ÖNLÜYORUZ”

Dernek bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankası uygulaması hakkında da basın mensuplarına bilgi veren Başkan Av. Erdoğan Madak şöyle konuştu:

“Nisan 2017’de derneğimiz ve Umurbey Belediyesi ortaklığında, Çanakkale Valiliği ve Lapseki Kaymakamlığı katkılarıyla kurulan, açılışını Sayın Valimiz Orhan Tavlı ile Sayın AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’ın yaptığı Gıda Bankamız’da önceden tespit edilen ve bize başvuran ailelere giyim, gıda, yakacak gibi temel ihtiyaçlarını ücretsiz temin ediyoruz. Böylelikle hem insanımıza yardım ediyoruz hem israfı önlüyoruz. Öte yandan Gıda Bankası, bağış yapan esnafımıza vergisel anlamda da avantaj sağlıyor. Gıda Bankası Birimimiz; bağışlanan veya hibe edilen, insan sağlığına uygun her türlü gıdayı tedarik ederek, uygun şartlarda depolanması ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmasını sağlamak amacında faaliyetlerini sürdürüyor. Bunun yanı sıra, Aile ve Kadın Birimi, Çocuk Birimi, Tadilat ve Eşya Birimi ile Basın Birimlerimiz aracılığıyla insanımızın yanında olmaya özen gösteriyoruz.”

“BAYRAM ÖNCESİ 580 MİNİK YAVRUMUZU GİYDİRDİK”

Başkan Av. Erdoğan Madak derneğin yardım faaliyetlerine ilişkin bilgi verdiği konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Yeni yönetim olarak geçtiğimiz Ramazan ayında Çanakkale’nin dört bir yanına ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza erzak kolisi, ev eşyası, kıyafet ve Gıda Bankamıza bağışlanan yüz binlerce dondurmayı dağıttık. Bayram öncesi 580 minik yavrumuzu giydirip bayram sevinçlerine ortak olduk. Gönüllü Gençlik Ekibi Derneği olarak Çanakkale genelindeki yardım faaliyetlerimiz her geçen gün artarak devam edecektir. Söz konusu yardımlaşma olunca elini taşın altına koymaktan asla çekinmeyen bir milletin üyesi olmaktan gurur duyuyor, yardımları için hepsine şükranlarımızı sunuyoruz. Biz tüm dünyaya örnek olması için buradan bir kez daha ‘Bırakın iyiliğiniz dünyayı sarsın’ diyoruz. Siz değerli basın mensuplarına da kahvaltı organizasyonumuzu şereflendirdiğiniz ve bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz.”

ÇANAKKALE GÖNÜLLÜ GENÇLİK EKİBİ DERNEĞİ (ÇAGGEDER) YÖNETİM KURULU LİSTESİ

  • Erdoğan MADAK (YÖNETİM KURULU BAŞKANI)
  • Gökalp YAĞCI ( BAŞKAN YARDIMCISI)
  • Önder ÇETİNKAYA (SAYMAN)
  • Sami YAVAŞ (ÜYE)
  • Hüseyin ACAR (ÜYE)
  • Metin KOÇ (ÜYE)
  • Halil BAŞARAN (ÜYE)

 

 

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir