Çanakkaleli Gazeteciler “Gelecek Nesiller” İçin Ağaç Dikti

04 Aralık 2014

Çanakkale’de Usta çiftinin başlattığı fidan dikme etkinliğine, bölgede görev yapan diğer basın mensupları da destek gösterdi.

Yaklaşık 20 fidanın dikildiği etkinlik ardından, Çanakkale İHA haber ajansında çalışan Gürkan Düzenli’nin kızı Işıl Su’nun ikinci yaş günü kutlandı. Gazeteciler dikilen her fidanın, gelecek nesillere aktarılacağını dile getirdi.

Esenler Mahallesi Saygınkent karşısındaki parkta minik oğulları Saygı Vatan Usta adına fidan diken ve üzerine “Barışın Kenti Çanakkale’de Annem ve Babamın benim için diktikleri bu fidanla birlikte büyüyeceğim. Saygı Vatan Usta. 09.11.2014” notunu ekleyen Alper ve Berfü Kıymet Usta çifti, ağaç katliamlarının gündemde olduğu bir dönemde birçok kişiye örnek oldu. Çanakkale İHA haber ajansında çalışan Gürkan Düzenli’nin kızı Işıl Su’nun ikinci yaş gününde dün bir araya gelen gazeteciler, önce zeytin ve çam ağacından oluşan fidanları diktiler. Yaklaşık 20 fidanın dikildiği etkinlik sırasında trajikomik bir şekilde polise şikayet edilen gazeteciler, dikim işlemlerini şikayet üzerine parka gelen polislerle birlikte sürdürdü.

Işıl Su Düzenli, Saygı Vatan Usta ve Atlas Akın’ın fidanlarının bulunduğu park, gelecek nesiller adına gazeteciler tarafından korunacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir