Çanakkaleli Liseli Müzisyenler İzmir’de

26 Mart 2014

Çanakkaleli liseli müzisyenler sahnede olmak için Vodafone Freezone 17. Liselerarası Müzik Yarışması’nın elemelerine katılıyor. Tüm Türkiye’den liseli gençlerin katılımına açık en büyük yarışma Vodafone Freezone 17. Liselerarası Müzik Yarışması’nın eleme heyecanı Ankara, Adana ve İstanbul’dan sonra İzmir’de devam ediyor.

Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun önderliğinde End Productions’ın 17 yıldır aralıksız sürdürdüğü Türkiye’nin en çok genç katılımcılı ve en uzun soluklu rekortmen organizasyonu Liselerarası Müzik Yarışması’nın eleme heyecanı İzmir’de devam ediyor. Ankara, Adana ve İstanbul elemelerinin muhteşem bir katılım ve coşkuyla yapıldığı Liselerarası Müzik Yarışması’nın eleme heyecanı İzmir’de yapılacak elemelerin ardından son bulacak.

28-29 Mart tarihlerinde İzmir Arena Bayraklı’da yapılacak olan elemelerin heyecanı devam ederken elemelere Çanakkale’den katılacak okul da belli oldu. Toplam 17 ilden 124 okulun yarışacağı İzmir elemelerine Çanakkale, “Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar” okuluyla katılacak. Liselilerin müziklerini özgürce gösterebildikleri ilk ve tek platform olan Vodafone Freezone 17. Liselerarası Müzik Yarışması için İzmir’de büyük hayaller ve umutlarla yarışacak olan gençlerin tek hedefi İstanbul’daki muhteşem final gecesinde yer almak ve hem kendilerini hem de şehirlerini en iyi şekilde temsil etmek.

HAYALLERİ İÇİN GÜN SAYIYORLAR…
Yarışmada okullarını ve şehirlerini en güzel şekilde temsil etmek istediklerini belirten “Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar” öğrencileri kalp çarpıntılarıyla çıktıkları müzik yolcuğunu, İstanbul’daki finalde birinci olarak tamamlamak istiyorlar. Çanakkaleli gençler hemşerilerinden moral ve destek bekliyor.

Tüm Liseliler 26 Nisan’daki Büyük Final İçin Yarışacak
28-29 Mart tarihlerinde İzmir Arena’da yapılacak Vodafone Freezone 17. Liselerarası Müzik Yarışması İzmir elemelerine İzmir, Muğla, Aydın, Manisa, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Ordu, Eskişehir, Çanakkale, Mersin, Balıkesir, Samsun, Bilecik, Afyon, Uşak ve Denizli olmak üzere Türkiye’nin toplam 15 ilden 124 okul şehirlerini, okullarını temsil etmek ve büyük finale kalmak için sahneye çıkacak. Şehir elemelerine katılan okullar müzik alanında ünlü ve başarılı isimler tarafından değerlendirilip seçildikten sonra 26 Nisan’da İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak olan finalde birincilik için yarışacak.

Vodafone FreeZone’dan Gençlere Müzik Stüdyosu!
Binlerce liselinin dev sahnede kendilerini ve müziklerini ifade ettikleri Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması birincisine Vodafone FreeZone tarafından müzik stüdyosu hediye ediliyor. ‘Ne Kadar iyisin, Göster Kendini!’ sloganı ile yola çıkan Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması, katılımcılarının hem keşfedilmesini hem de hayallerine kavuşmasını sağlıyor.

Yarışmada icra kategorisinin yanı sıra en iyi enstrüman, en iyi erkek solist, en iyi kız solist, en iyi beste, en iyi orkestra, en iyi sahne performansı olmak üzere toplam 7 kategoride sürpriz hediyeler sahibini buluyor.

Vodafone FreeZone Liselinin ve Müziğin Yanında!
Gençlere daha fazla özgürlük alanı yaratma hedefiyle yola çıkan Vodafone FreeZone, bu hedef doğrultusunda sinema, festival ve konser biletleri ile eğitim, giyim, yemek ve seyahat alanlarındaki sayısız avantajla milyonlarca gencin bütçesini hafifletiyor, onların gençliklerini özgürce yaşamasına katkıda bulunuyor. 2011 yılından bugüne 50’nin üzerinde konser ile 1 Milyonu aşkın FreeZone’luyu müzikle ve sevdikleri sanatçılar ile bir araya getiren Vodafone FreeZone liseli gençlerin müziğe olan tutkusundan hareketle Türkiye’de liseliler için düzenlenen en büyük müzik etkinliğine de 4 yıldır adını veriyor. Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması boyunca liseli gençler hem eğleniyor hem de ilk kez sahne heyecanını yaşıyorlar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir