Çanakkaleli Turizmciler Belgrad’taki “Sajam Turizm” Fuarına Katıldı

27 Şubat 2013

Çanakkaleli turizm firmaları 21-24 Şubat 2013 tarihleri arasında Sırbistan’nın Başkenti Belgrad şehrinde düzenlenen ‘SAJAM TURIZM’ fuarına katıldı.

Çanakkale Truva Assos Turizm Altyapı Birliği adına Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü ve ÇATTAB Yönetim Kurulu Üyesi Gülpınar Belediye Başkanı Recep Şahin, Çanakkale Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği (ÇATOD) adına Akol Hotel Genel Müdürü ve ÇATOD Başkanı Ali Akol, Anzac Otelleri Genel Müdürü Armağan Aydeğer, Truva Oteli Genel Müdürü Salih Yüksel, Helen Hotel Müdürü Sefa Ataalkan ve işletmecisi Ertuğrul Temizel’in katıldığı Belgrad Turizm Fuarı’nda Çanakkale’nin tanıtımı yapıldı.

ÇATOD üyesi Armağan Aydeğer bu yıl 35.’si düzenlenen Güney doğu Avrupa ve Sırbistan’ın en büyük turizm fuarı ‘SAJAM TURIZMA’ya Çanakkale olarak geniş bir katılım sağladıklarını belirterek; “Çanakkale’nin Balkan pazarındaki yükselişini Belgrad Fuarı ile çeşitlendirmeyi ve ziyaretçi sayılarını arttırmayı hedefliyoruz. ÇATOD olarak son 3 yıldır düzenli olarak katıldığımız Belgrad Turizm Fuarı’nı bu bölgenin en büyük buluşma noktası olduğu için önemsiyoruz ve Çanakkale markasını bu bölgede yerleştirmek için önemli bir çaba harcıyoruz. Sırbistan’dan ülkemize gelen ziyaretçiler özellikle Kuşadası, Marmaris, Bodrum ve Sarımsaklı bölgelerini ziyaret ediyorlar. ÇATOD olarak amacımız bu ziyaret hattının başına Çanakkale’yi yerleştirmek. Son 7-8 yıldır düzenli olarak katıldığımız Romanya ve Bulgaristan Fuarlarının neticesinde bu ülkelerden ilimize gelen turist sayısında önemli bir artış oldu. Hedefimiz Sırbistan’dan da ilimize gelen turist sayısının arttırmak” dedi.

45 ülkeden 1000’den fazla katılımcılının iştirak ettiği fuarın 30.500 m2‘lik alan üzerinde kurulduğunu da belirten Armağan Aydeğer; “Türkiye, Almanya, Yunanistan, İtalya ve Balkan Ülkeleri gibi 45 ülkenin katıldığı Belgrad Turizm Fuarı’nda geçtiğimiz yıl partner ülke Türkiye idi. Bu yıl ise Almanya fuara partner ülke olarak katılım sağladı. Yaklaşık 70 bine yakın ziyaretçinin gezdiği fuarda Çanakkale standı büyük ilgi gördü. İlimizin tanıtımı ile ilgili bir çok materyali konuklarımıza dağıttık. Aynı zamanda birçok Sırp ve Türk Tur Operatörleri ile de temasa geçerek Çanakkale ziyaretlerimizi nasıl artırabileceğimiz konusunda görüş alışverişinde bulunduk. ÇATOD olarak Çanakkale’nin Turizm gelirlerini arttırmak amacıyla yaptığımız bu tür çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir