Çanakkaleli Turizmciler ‘Philoxenia Selanik Turizm Fuarı’na Katıldı

27 Kasım 2013

Çanakkaleli turizm firmaları 21-24 Kasım 2013 tarihleri arasında Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen uluslararası ‘Philoxenia Selanik Turizm Fuarı’na katıldı. Çanakkale Turistik Otel İşletmecileri ve Yatırımcıları Birliği Derneği (ÇATOD) tarafından yoğun bir katılım ile Çanakkale’nin tanıtımı yapıldı.

ÇATOD adına Kum Hotel İşletmecisi ve ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı, Anzac Otelleri İşletmecisi Armağan Aydeğer, Truva Oteli Genel Müdürü Salih Yüksel, Aşkın Art Hotel İşletmecisi Aşkın Değirmenci, Helen Hotel işletmecisi Ertuğrul Temizel, Akol Hotel Müdürü Serhat Koçarslan, Zileli Hotel İşletmecisi Ulaş Zileli ve Genel Müdürü Erdinç Urel, Ataol Hotel işletmecisi Metin Ataol, ÇATOD sorumlu personeli Eylem Çoban katıldı.

ÇATOD yönetim kurulu üyesi Armağan Aydeğer bu yıl 29’ncusu düzenlenen ‘Philoxenia Selanik Turizm Fuarı’na Çanakkale olarak geniş bir katılım sağladıklarını belirterek, “Çanakkale’nin Avrupa pazarındaki yükselişini Selanik Fuarı ile çeşitlendirmeyi ve ziyaretçi sayılarını arttırmayı hedefliyoruz. ÇATOD olarak son 3 yıldır düzenli olarak katıldığımız Selanik Turizm Fuarı’nı bu bölgenin turizm buluşma noktası olduğu için önemsiyoruz ve Çanakkale markasını bu bölgede yerleştirmek için önemli bir çaba harcıyoruz. Yunanistan’da devam eden ekonomik kriz nedeniyle maalesef fuardaki ziyaretçi sayısı geçtiğimiz yılların altındaydı. Türkiye’ye tur organize eden operatörler ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirdik. Limni Otelciler Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirdik ve önümüzdeki dönemde planlanan Limni ile Çanakkale arasındaki feribot seferleri ile karşılıklı işbirliğimizin geliştirilmesi amacıyla ortak hareket etme ve birlikte projeler gerçekleştirme konusunda fikir birliğine vardık. Önümüzdeki İzmir Travel Turkey Fuarı’na gelecek Limni Otelciler Birliği ile yapılacak faaliyetler konusunda bir takvim belirlenecek. ÇATOD olarak Çanakkale’nin Turizm gelirlilerini arttırmak amacıyla yaptığımız çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir