Çanakkaleli Turizmciler TTR Romanya Turizm Fuarına Katıldı

17 Mart 2013

Çanakkaleli turizm firmaları 14-17 Mart tarihleri arasında Romanya’nın Başkenti Bükreş şehrinde düzenlenen ‘Targul de Turism (TTR)’ Turizm fuarına katıldı.

Çanakkale Assos Truva Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇATTAB) adına Çanakkale Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, ÇATTAB Mali İşler Sorumlusu Nadir Kaptan, seramik sanatçısı Murat Atsay, Çanakkale Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği (ÇATOD) adına Kum Hotel Genel Müdürü ve ÇATOD başkan yardımcısı Kemal Pazarbaşı, Anzac Otelleri Genel Müdürü Armağan Aydeğer, Truva Oteli Genel Müdürü Salih Yüksel, Aşkın Art ve Hellespond Otelleri Genel Müdürü Aşkın Değirmenci, Akol Hotel Tantım ve Halka İlişkiler Müdürü Ali Aldemir, Helen Hotel Müdürü Sefa Ataalkan ve işletmecisi Ertuğrul Temizel, Temizay Hotel işletmecisi Erdinç Temizel, ÇATOD Sekreteri Eylem Çoban’ın katıldığı Bükreş Turizm Fuarında Çanakkale’nin etkin tanıtımı yapıldı.

ÇATOD üyesi Armağan Aydeğer bu yıl 29.’su düzenlenen Balkan ülkelerindeki en büyük turizm fuarlarından biri olan ‘Targul de Turısm (TTR) Romanya Turizm fuarına Çanakkale olarak geniş bir katılım sağladıklarını belirterek, “ÇATOD olarak 6 yıldır düzenli olarak katıldığımız Bükreş Turizm Fuarı’nda Çanakkale bir marka şehir olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir. Çanakkale’nin Turistik ve Kültürel değerleri Romanya’da faaliyet gösteren tüm tur operatörleri ve Romen vatandaşlar tarafından artık oldukça iyi bilinmektedir. Bunun en büyük kanıtı her yıl ilimizde konaklayan Romanya’dan gelen ziyaretçi sayılarındaki gözle görülür artıştır. Romanya’dan gelen ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğu ege ve akdeniz bölgelerindeki ortalama 7 – 9 günlük tatil programlarının ilk ve son günlerinde Çanakkale’de konaklayarak ilimizde ortalama 2 gün konaklama sağlamaktadır. ÇATOD olarak amacımız Çanakkale’nin iyi bir geçiş noktası olarak tanıtımının yanı sıra Çanakkale’nin daha uzun süre konaklamalarında sağlanacağı bir destinasyon markası olmasıdır. Bu anlamda Çanakkale bölgesindeki turizm çeşitliliğini Çanakkale merkez, Assos, Truva, Bozcaada, Gökçeada, Kazdağları ve Gelibolu Yarımadası kıyılarımızdaki değerlerimizi ön plana çıkararak anlatıyoruz” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir