Çanakkale’nin Barış Elçileri

Çanakkale’nin Barış Elçileri
08 Temmuz 2015

Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından Avrupa Birliği Erasmus + programı kapsamında düzenlenen “Peace 2015” projesi 9 ülke 36 katılımcı ile Çanakkale’de başladı.

Peace 2015 projesi, Türk Ulusal Ajansı’nın yürütmekte olduğu Avrupa Birliği Erasmus + programı kapsamında kabul edildi. Bu kapsamda 6-11 Temmuz 2015 tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecek eğitim kursu ile yıl boyu sürdürülecek PEACE 2015 kampanyasına yönelik sosyal medya eğitimi ve planlama çalışmaları gerçekleştirilecek.Proje hakkında bilgi veren Çanakkale Koza Gençlik Derneği; “Çanakkale tarihin var olduğu günden itibaren barış’ın önemini kavramış bir coğrafya ve kültüre sahiptir. 1. Dünya Savaşının sadece Gelibolu Cephesinde 250.000’den fazla Türk askeri zayiat vermiş, Avustralya ve Yeni Zellanda (ANZAC) askerlerini de katınca bu sayı çok daha büyük rakamlara ulaşmıştır.
Bir savaşı anmanın ve ders almanın en iyi yolu barış ve demokrasi kültürünün geleceğin liderleri olacak gençler arasında yaygınlaştırılmasıdır. Bu anlamda özellikle gençlerin yoğun olarak kullandıkları sosyal medya platformları; iyi kullanıldığı takdirde çok önemli bir araçtır.”
dedi.

Türkiye, Romanya, Makedonya, Macaristan, Ermenistan, Bulgaristan,İspanya,İtalya ve Yunanistan’ın barış elçilerini ağırlayan projeye; Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Kent Konseyi destek veriyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir