Çanakkale’nin En Güzel Plajları

Çanakkale’nin En Güzel Plajları
25 Ekim 2020

Ülkemizin hem tarihi hem de doğa zengini şehirlerinden biri olan Çanakkale, sahip olduğu plajlarıyla yaz aylarında keyifli bir tatil destinasyonu olarak öne çıkıyor. Tarih boyunca pek çok destan yazılmış kentlerimizden biri olan Çanakkale tarihi, kültürel, turistik ve doğal güzellikleriyle yıl boyunca popülerliğini korumayı başarıyor.

Deniz keyfi yapmak için ideal bir konumda yer alan Çanakkale hem Ege hem de Marmara denizlerindeki plajlarıyla yaz aylarında Güney Ege ve Akdeniz kadar yoğun ilgi görüyor. Keyifli sahil köyleri, tarihi ve kültürel noktaları, denize girilebilecek türlü noktasıyla yakın civardan gelen konuklar kadar dünyanın dört bir yanından gelen turistleri de ağırlayan Çanakkale mutlaka gezip görmeniz gereken bir şehir.

Çanakkale Sahil Köyleri
Ege ve Marmara’da toprakları bulunan Çanakkale sahil şeridinde yer alan keyifli sahil köyleriyle misafirlerine hem doğal bir yaşam hem de deniz ve güneş keyfi sunuyor. Güneyli Köyü, Behramkale Köyü, Küçükkuyu Köyü, Koyunevi Köyü akla ilk gelen Çanakkale sahil köyleri oluyor.

Çanakkale’de nerede kalacağınıza karar vermediyseniz Çanakkale’de nerede kalınır yazısına göz atabilirsiniz.

En Güzel Çanakkale Plajları
Hem Çanakkale merkezde hem de sahil köy ve kasabalarında yer alan plajların en güzellerini sizler için derledik.

– Güzelyalı Plajı
Şehre yakın konumuyla da öne çıkan Güzelyalı Plajı, Çanakkale plajları arasında en sevilenlerden biri. Hem denize girme hem de piknik yapabilme imkanı bulunan mevki yerli ziyaretçilerin de favorilerinden.

– Kabatepe Kumsalı
Harika deniziyle ilgi gören bir başka Çanakkale sahili olan Kabatepe Kumsalı çam ağaçlarının çevrelediği yeşil ve mavinin iç içe olduğu bir mevki. Milli Park alanı olan Kabatepe’de temiz bir deniz keyfi ve piknik yapmak için bu harika plajı da alternatifleriniz arasında tutabilirsiniz.

– Kepez Plajı
Çanakkale merkezinde yer alan Kepezde denize girilir mi diye soranlara cevabımız elbette evet. Mavi bayraklı plajıyla şehir merkezinde deniz keyfi arayanların en sık tercih ettiği Kepez Plajı’na siz de listenizde yer verebilirsiniz.

– Bozcaada Ayazma Plajı
Bozcaada’nın turkuaz renkli denizi ve kum plajıyla öne çıkan mevkisi ayazma Plajı hem yüzmek hem de güneşlenmek için tercih ediliyor. Su sporu sevenlerin de imkan bulduğu Ayazma Plajı serin deniziyle yaz aylarında serinleyebileceğiniz keyifli bir plaj.

– Aydıncık Plajı
Rüzgar sörfü için ideal rüzgarı bulabileceğiniz Aydıncık plajı Çanakkale’nin ilgi çeken plajları arasında yer alıyor.

Diğer tüm tavsiyeler için https://neredekalinir.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar...
 • Yalçın Karaoğlu
  27/10/2020 13:34

  Biz hep sokakagzi sivricedeyiz oralar mis ama Çanakkale içindeki hiçbir plaj beş para etmez özellikle kepez

 • Polat Korkmaz
  26/10/2020 16:54

  Çanakkale merkezinde yer alan Kepezde denize girilir mi diye soranlara cevabımız elbette evet. Mavi bayraklı plajıyla şehir merkezinde deniz keyfi arayanların en sık tercih ettiği Kepez Plajı’na siz de listenizde yer verebilirsiniz. Cumlesinde bir tane bile dogru ifade yok!

 • Nezih Akmehmetoglu
  26/10/2020 12:57

  Sokak ağzı plajı nerede?

 • Çiğdem
  26/10/2020 10:54

  Siz sokak ağzı plajına bir gidin bakın bakalım bir daha başka yer arıyormusunuz Midilliye karşı misss Çanakkale’nin en nadide plajı

 • Serhat
  26/10/2020 10:12

  Şimdi oralada olmak vadı be yaa

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir