Çanakkale’nin Kulaçları Başarıya Doymuyor

26 Aralık 2012

Çanakkale’nin genç kulaçları Türkiye Kısa Kulvar Şampiyonası’nda 108 kulüpten 889 yüzücü ile yarıştı.

Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası, 19-23 Aralık tarihleri arasında İstanbul Tozkoparan Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirildi. Şampiyonada Çanakkale’yi İstanbul’da gerçekleştirilen ön eleme müsabakalarında barajı aşarak şampiyonaya katılma hakkı bulunan 8 yüzücüsü ile Çanakkale İçdaş Spor Kulübü temsil etti.

Şampiyonaya ülke genelinde toplam 108 kulüpten 889 yüzücü katıldı. Türkiye’nin en prestijli yüzme şampiyonalarından biri olan Kısa Kulvar Türkiye Şampiyonası’nda 5 gün boyunca kulaç atan Çanakkale İçdaş Spor Kulübü yüzücüleri kendi yaşlarında bir Türkiye 2. liği, 4 Türkiye 3. lüğü de elde ederek şampiyonayı tamamladılar.

889 Sporcu içerisinde yine ilk 10 da yer alan sporcularını ve onları bu yarışlara hazırlayan antrenörlerini kutladığını, bu başarıların daha da büyüyerek devamının geleceğine inandığını belirten Çanakkale İçdaş Spor Kulubü Başkanı Fuat Erkan Tekin “Yılın son günleri olan 29-30 Aralık tarihleri arasında Çanakkale Tecrübesizler Yarışında (Minik Kulaçlar Yüzme Şenliği) geleceğin şampiyonları ilk tecrübelerini kazanacaklar. Ayrıca Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip Çanakkalemizi, 4 Ocak 2013 tarihinde İzmir’de yapılacak açık su 1. Deneme yarışında da İÇDAŞ Spor Kulübü’müzün genç sporcuları temsil edecek. Hedefimiz yüzmede Çanakkale’mizin adını en yukarılara taşıyarak layık olduğu yere getirmektir” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir