Çanakkale’nin Tarım ve Hayvancılığı İçin Bir Araya Geldiler

17 Mayıs 2012

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) öncelikli konulardan biri olan tarım sektörü için çalışmalarını düzenlediği çalıştayla sürdürüyor. Bölgenin Tarım ve Hayvancılık sektörü ve sorunlar hakkında yol gösterici olması amacıyla düzenlediği ve sektörde doğrudan faaliyet gösteren paydaşların katıldığı çalıştay, Çanakkale Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından Çanakkale’de gerçekleştirilen Tarım ve Hayvancılık Çalıştayında katılımcılar, Çanakkale tarımsal üretim ve hayvancılık konularını masaya yatırdılar. Çalıştay sonucunda ortaya çıkacak sorunlar ve çözüm önerileri Ajansın hazırlayacağı rapora başlangıç olacak.

GMKA’nın organize ettiği çalıştaya, Çanakkale ilinde tarım ve hayvancılık konusunda faaliyet gösteren kamu ve özel sektör temsilcisi toplam 53 kişi katıldı.

Çalıştayda katılımcılar ilk olarak çalışma gruplarına ayrıldılar. Çanakkale’nin tarım ve hayvancılık konusunda Tarımsal Örgütlenme, Organik Tarım, Zeytincilik ve Meyvecilik, Su Ürünleri, Bitkisel Üretim, Hayvansal Üretim ve Et ve Süt Üretimi gibi çalışma grupları etrafında toplanan katılımcılar, konuları derinlemesine tartışılarak mevcut durum, sorunlar ve çözüm önerileri ortaya koydular.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir