Çanakkale’nin Yanık Ünitelerinde Yer Yok mu?

17 Temmuz 2015

Çanakkale’nin Çan ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Küçüktepe köyünde Ali Aydın Garip’e (53) ait samanlıkta çıkan yangında, Kadriye Garip (50) ve oğlu Uğur Garip’in (22) vücudunda ciddi derecede yanıklar meydana geldi. İki gün önce gerçekleşen yangında yaralanan Kadriye Garip (50), daha sonra Kocaeli’ne bağlı Derince Devlet Hastanesi’nin Yanık Merkezi’ne sevk edildi. Olayın ardından akıllara Çanakkale’deki yanık ünitelerinde, “Tek kişilik bile bir yer yok mu?” soruları geldi.

Kocaeli’ye Sevk Edildi

15 Temmuz 2015 tarihinde, Çanakkale’nin Çan ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Küçüktepe köyünde çıkan yangında bir ev 1, ahır ve samanlık yandı. Yangını söndürmek isteyen anne ve oğulun, elbiselerinin alev alması sonucu vücudunda ciddi derecede yanıklar meydana geldi.Yangını söndürmeye çalışırken yaralanan Kadriye ve Uğur Garip, ambulans ile Çan devlet hastanesine kaldırıldı. Uğur Garip’in yanık tedavisi Çanakkale’de sürerken, anne Kadriye Garip daha sonra Kocaeli Derince Devlet Hastanesine sevk edildi.

“Bilgi Verme Yetkimiz Yok”

Bu konunun ardından Çan Devlet hastanesi ve 112 Acil Servis’le yapılan görüşmede net bir cevap alınamadı. Çan Devlet Hastanesi, sevk işleminin Çanakkale 112 Acil servisi tarafından yapıldığını dile getirdi. Çanakkale 112 Acil Servis ise basına herhangi bir konu hakkında bilgi veremediklerini söyledi.

Hastanın Tedavisi Sürüyor

Öte yandan Kocaeli Derince Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilen anne Kadriye Garip’in, bilincinin açık olduğu ve tedavisinin kontrollü bir şekilde sürdüğü ifade edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir